Kanovka

počet brambor na jednu nasetou

kolik brambor mi tak v průměru vyroste z jedné naseté brambory?
Doplňuji:
samozřejmě sází

Nejlepší odpověď
arygnoc

hnízdo.

1 až hodně.

záleží na půdě, hnojení, počasí …

Další odpovědi
anonym

Záleží na odrůdě a klimatických podmínkách,hno­jení.Přibližně 10–15 brambor.
PS. Brambory se nesejí,ale sází!

tom004

Na to není norma.Múže to být od nula,až do X kg,nebo kusů.

Hykam

Na 1 ha se sází zhruba 0,3t brambor a výnos se pohybuje dle odrůdy (samozřejmě záleží i na množství srážek, hnojení atd…) od cca 2,5 – 4t tržních brambor.
Pod jedním keřem je ideální když je tak 7 – 10 brambor, aby je keř utáhnul, pokud má nasazeno víc brambory jsou menší.
Množství nasazených brambor se dá ovlivnit tím, kdy se brambory začnou zalévat.