Zlatý

Počasí versus úroda.

Sami vidíte,že se letos nedaří zemědělcům sklidit letošní úrodu kvůli rozmarnému počasí.Má otázka zní:Šli by jste na požádání zemědělců pomoci ze sklizni obilí ?
Doplňuji:
Co by jste dělali ? Třeba obsluhovali sušku obilí (12- ti hod. směny),tahali se s 50 kg pytly,dělali povřísla,stavěli snopy.Prostě manuální práci!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bez problému,jako voják jsem se účastnil každý rok.Také na sklizni lnu.Manuálně jsem dělal celou dobu.

Další odpovědi:

Zlatý

Prečo nie, dovolenku ešte mám.
Ale, čo by som robila, varila čaj? Možno by som tým uvolnila človeka na iné miesto.

Zlatý

Kdybych neměla co dělat,tak ano.Jako holka jsem pomáhala při sklizni obilí a dalších hospodářských plodin.Měli jsme pole a pěstovali obilí,brambory,řepu a další zeleninu,také ovocný sad,takže sklizeň ovoce,docela jsme se nadřeli.

Bronzový

Já bych šla. Akorát taky nevím co bych tam dělala, s traktorem bych si třeba poradila ale kombajn neovládám, brambory kopat motykou to asi ne a co jiného? Tady je hlavně řepka, obilí, slunečnice, brambory, kukuřice-to vše se sklízí strojově a to ostatní vlastně taky...tak co bysme tam tak dělali-neumím si představit.

Zlatý

Chodím každý rok,podle potřeby.Sice,nedělám povřísla,stejně si myslím,že je dnes,už moc lidí,neumí,ale většinou jezdím s traktorem,nebo jiným,podobným strojem.

Stříbrný

Klidně bych šla.Ani ty pytle by nebyly problém,pracovala jsem dost dlouho v expedici.

Bronzový

Na sušce bývalo fajn, v chlaďácích na mléko jsme vždycky měli vychlazenejch pár piv....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.