nelasara

Po vytržení zubů mám hodně oteklou tvář,ledování moc nepomáhá

Nejlepší odpověď
Terryle

To chce asi čas, já měla po trhání osmiček několik dní opuchlou půlku hlavy :) Pokud je to JEN oteklý (extrémně to nebolí, nemáte divnou pachuť v puse nebo v tom necuká – to by moh být zánět, tak to rychle k zubaři), je to asi normální – záleží na tom, jak lehko/těžko šel zub ven a jak je pohmožděná čelist.
Takže asi vytrvat s ledováním. Taky se dají koupit chladící gelový polštářky, ale předpokládám, že bude efekt podobnej… A docela fajn jako obklad je mražená sekaná zelenina v pytlíku, pěkně se natvaruje a dlouho chladí ;o)
Ještě mě napadá, že nám mamka na otoky dávala obklad s tvarohem – tvaroh (radši tužší) plácnete na igelitovej pytlík, to překrejete nějakým hadrem, a pak to přikládat na oteklý místo. Mohlo by to otok zmírnit…

Další odpovědi
stana73

Taky by to mohla být alergie na anestezii – moje dcera ji má :(