draper

po týdnu v práci se mi stal pracovní úraz. jde o můj 1. HPP. Kolik bude činit moje nemocenská?

Odpovědi
gecco

Základem pro výpočet nemocenské bude plat, který máš uveden v pracovní smlouvě (platovém výměru)…

ohquetriste

Pokud to byl skutečně pracovní úraz a nedošlo k němu vaším přičiněním (alkohol, špatný postup, špatné OOPP apod.) a máte „slušného“ zaměstnavatele, měla byste pobírat stejnou částku jako když chodíte do práce. Pokud tomu tak není, záleží na výši vaší mzdy a také na délce neschopenky. První tři dny jsou bez peněz. Určitě na netu najdete nějakou kalkuačku pro výpočet, případně se můžete zeptat mzdové účetní (prvních 14 dní je dávku vyplácí zaměstnavatel) nebo na OSSZ.