Avatar uživatele
Registrovaný

Po půl roce pracovního poměru na dobu určitou mi nebyl PP prodloužen. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Bohužel. Byl to první pracovní poměr po ukončení školy.
Doplňuji:
Ta větička již ze zákona 435/2004 Sb. §41 bohužel zmizela.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jste v uplynulých 3 letech pracovala kromě zmiňovaného půl roku ještě dalších 6 měsíců, tak ano...
Doplňuji:
Ve vašem případě by to mělo být OK, protože do ´odpracované´ doby se kromě jiného započítává i doba studia v max.výši 6 ti měsíců *)

*) mrkněte do odkazu na poslední větu prvního odstavce :-)

-------------

Omlouvám se za chybnou informaci, psal jsem, že by to "mělo být OK" ale není. Ověřil jsem si dotazem na úřadu práce, že dnes se již skutečně nezapočítává do tzv. náhradní doby doba studia, jak je uvedeno ve zmiňovaném článku. Mrzí mě, že jsem vám dal falešnou naději...

Zdroj: http://www.mesec.cz/mzdy-a-duc hod/mzda-a-plat/pruvodce/podpo ra-v-nezamestnanosti/

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.