inapos

po deseti letech mně přišla pohledávka za černou jízdu v MHD od p.Sokola,jak mám postupovat?

Nejlepší odpověď
ten který je

Neváhat a pokutu zaplatit.Pokud nemáte možnost pokutu zaplatit najednou,pokuste se domluvit na splátkovém kalendáři.Také si pečlivě schovávejte ústřižky o zaplacení složenek, protože se může stát že budou požadovat pokutu dvakrát, jak to mají občas ve zvyku dělat.

Další odpovědi
pavluš

platit,nic jiného nezbývá,znám případ kde se z pokuty 400 kč vyklubala exekuce na cca 27000kč

Drap

Co nejdříve řešit a co nejdříve zaplatit.Jsou to party naprosto nemorálních podvodníků, a peníze z vás stejně dostanou. Otázkou je jen za jak dlouho, a kolik to bude stát ve finále.

Hlada

Jestli pohledávku neuplatnili dřív, tak je promlčená.

Bičiště

Pohledávka je promlčená, ale poukázání na promlčení se musí dít soudní cestou. Vymahačské firmy to zkouší a vymáhají i u promlčených pohledávek. Hodně lidí ze strachu zaplatí, ti odvážní podají návrh k soudu na zrušení vymáhání s poukazem na promlčení.Vyma­hačské firmy se o nejistý výsledek soudit nechtějí,v případě prohry platí náklady a tak dají pokoj. Advokát Sokol (jeho kancelář) pracuje pro DP Praha a jen to jméno lidi vyděsí. Na internetu je k tomuto spousta materiálu, stačí jen zadat vhodné heslo. Např.promlčená pohledávka.