Deniiska

Plesové šaty – až na zem?

Měly by plesové šaty sahat až na zem, nebo by měly být od země několik cm (určitá rezerva)? Podpatky jsou zhruba 5 cm. Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jak sama chceš, nebo spíš, jak ti to bude vyhovovat....­.klidně stačí šaty po kolena. Ale jestli chceš dlouhé, tak podle mě je lepší tak o 1 – 2cm kratší.

Další odpovědi
Damiana

Na vesnickém plese budeš v mega róbě vypadat divně, na Žofíně v koktejlkách taky. Řiď se hlavně tím, jak moc si chceš zatancovat a jak moc formální to je událost. Bacha na dlouhé úzké šaty, ve kterých se nedá ani chodit, natož tančit. Stejně tak na ultra krátké, ve kterých zase musíš všechno hlídat. Klasikou jsou šaty od pasu dolů lehce rozšířené – je na tobě, jak moc je chceš mít nabírané (spodnička). Vypadají krásně, hezky splývají a jsou ženské. Praktická večerní taneční délka na ples je pět centimetrů nad kotníky. Ale to je opravdu taneční záležitost. Couráky až na zem jsou sice večerní toaletou se vším všudy, ale nezařádíš si v nich ani omylem a z plesu budeš akorát tak otrávená.

strapanka

Na dlzke nezalezi 😉 , ale na vsetkom ostatnom ano.
Šaty sa líšia od úrovne plesu – od reprezentačného plesu až po menej formálne miestne plesy. Všetky však vyžadujú spoločenské oblečenie. Myslí sa tým strih, materiál i farba šiat, ktoré v celkovom dojme pôsobia slávnostne a výnimočne. Nie obyčajne, preto sú šaty na bežný deň na ples nevhodné. Slávnostné materiály, lesk, trblietavé aplikácie, to všetko dodáva šatám punc výnimočnosti a slávnostnosti.
Viac na: http://www.su­pervizaz.net/blog/št­ylistika-plesová-etiketa

pusinka50

Já preferuji délku, aby šaty dosahovaly vepředu akorát na nárt, což při 5 cm podpatku vychází tak 3 cm nad zem

miláššek :*

záleží to na tobě :) vyzkoušej si různé šaty , až na zem nebo pár cm od země :) co se ti bude víc líbit :)

Deniiska

A myslíš, že 5 cm nad zemí je už hodně (budou vypadat jako krátké)? Mám je právě že dlouhé ;)