Helena114

Platy učitelů

Dobrý den, jaké jsou přibližné platy učitelů na středních školách? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Učitelé jsou na to, jaké jsou na ně kladeny nároky, obecně placeni dost mizerně. Průměrný plat učitele na SŠ je necelých 23 tisíc http://www.pla­ty.cz/platy/skol­stvi-vzdelavani-veda-vyzkum/ucitel-stredni-skoly . Patří k nejhůře placeným vysokoškolákům http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/308437-nejhure-placeni-vysokoskolaci-jsou-v-cr-ucitele.html .

Další odpovědi
suaeda

Učitelé a nejen oni jsou placeni mizerně. Jen na málo místech se rozdávají zlaté padáky.
Osobně bych učit nechtěl. Občas se mi při mém zaměstnání naskytne možnost pracovat s dětmi se základních škol. Někdy při těchto příležitostech člověk narazí na opravdový výkvět a obdivuji kantory, jak to vše můžou vydržet.

Drap

Počítej že tak průměrné. Nedá se odpovědět. Rozpětí u jednotlivých učitelů a podle škol bude dosti velké.

leporela22

Nám učitelka asi přes 4 měsíci na střední řikala že na vyučovací hodinu má 50 kč a to učila češtinu

Nevíteto?

Já nevím, ale myslím že přibližně 20 000