Avatar uživatele
Kura

Platím-li daň z pozemku, kde není určen vlastník, mám na tento pozemek nárok po roce 2024 jako první automaticky ?

Pozemek užívám více než 40 let a mám k tomu i doklady, že platím daň z pozemku (pozemek jsem nevlastnil jen užíval a užívám).
Po digitalizaci je ale pozemek brán jako „vlastník neznámý“, daň platím dál.
Na pozemkovém úřadě mě bylo sděleno, že pozemek bude ke koupi až po roce 2024, do té doby s ním nikdo nic neudělá, protože by se mohl bývalý vlastník přihlásit. Bývalý vlastník je ale známý a klidně podepíše, že k pozemku nemá žádný doklad, že by jej kdy jejich rodina vlastnila, tím pádem nemůže vznést nárok na pozemek. Samozřejmě žádného úředníka to nezajímá a dokonce ani soud.
Takže.
Mám nárok na tento pozemek jako první po roce 2024 nebo se může stát, že nějaký spekulant 1.1.2024 skoupí všechny pozemky s označením „vlastník neznámý“ ?

Zajímavá 0 před 2651 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Anemone

Ano, máte nárok jako první. Pozemek zřejmě po roce 2024 propadne státu a stát bude prodávat. Platí, že v případě prodeje státního majetku má vždy jako první nárok nájemce. Teprve když nájemce neprojeví zájem, prodá stát tomu kdo zaplatí víc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Co kdyby vlastník zkusil „vydržení“ (v dobré víře užíval jako vlastní)
U vás to podle mně nepřipadá v úvahu, sám tvrdíte, že majitele znáte (předpokládám, že jste měl pozemek v nájmu) ale majitel by podle mně měl mít slušnou šanci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek