Kocicka69

Platí zlatokopky daně z příjmu?

Jak to mají zlatokopky, když nikde nepracují a všechno jim platí bohatý chlap? Jsou někde evidované na úřadu práce, nebo si sami odvádí zdravotní a sociální, ale v daňovém přiznání nepřiznávají žádné příjmy, protože nedostávají žádný plat?

Nejlepší odpověď
Hlada

Osoby bez zdanitelných příjmů nepodávají daňové přiznání a pochopitelně ani neplatí daň z příjmu, když žádný nemají. Musí si však platit zdravotní pojištění, které je každoročně stanoveno zvláštní sazbou.
Představa o bohatém chlapovi, který všechno platí, je naivní. Bohatí lidé jsou bohatí také proto, že dokáží omezovat zbytečné výdaje.

Další odpovědi
Drap

Povolání zlatokopka neni a ani živnost se tedy nevydává. Každá to může mít jinak záleží pouze na ni a také je to pouze její věc.Klidně to taky tak můžeš dělat.

autacek

Dobrá otázka, byť by měly, tak žádnou takovou neznám.

Začínající zlatokopka by měla přiznat veškeré nepeněžní i peněžní příjmy ve svém daňovém přiznání (určitý limit nakopaného je od této povinnosti osvobozen), navíc pokud se krumpáčkem prokopá až do manželství, tento problém odpadne úplně, neb veškeré příjmy manžela jsou i příjmy její a patrně již byly zdaněny.

Pokud má zlatokopka více krumpáčků, pak problém se zdaněním pochopitelně přetrvává, neb manžela může mít ze zákona jen jednoho.