annas

Platí, že slovo sbližuje lidi, a proto se máme snažit mluvit tak, aby nám všichni mohli rozumět a aby vše byla pravda?

Dá se říct, že nejen anglická přísloví jsou ozdobou jazyka., byť jde o důvtip jednoho a moudrost mnoha.

Považujete uvedená anglická přísloví za pravdivá? Jsou některá podobná i v češtině?

  1. Dokud máš slovo v ústech, patří tobě, když je vyřčeno, patří jinému.
  2. Nůž a slovo ber za správný konec..
  3. Býk se chytá za rohy, člověk za slovo.
  4. Slovo předem má cenu dvou potom.
  5. Zlé slovo poraní víc než ostrý meč.

https://www.i­prislovi.cz/vyh­ledavani/?hle­dat=slovo

Přeji vám všem hezké, klidné a radostné svátky. Plné nejen krásných, ale i smysluplných a pravdivých slov.

obrázek ://pixabay.com/cs/pho­tos/v%c3%a1no%c4%8dn%c3%­ad-strom-jedle-jehly-v%c3%a1noce-2179023/

Nejlepší odpověď
plebs

Annas když vypustí politik svoje moudro tak to je jako když hodím kámen, nejde to zastavit a tím prostý lid není schopen pochopit kde je pravda a kde dezinformace.

Další odpovědi
aliendrone

Možná ano, tedy pro ty, kdo se CHTĚJÍ sbližovat. Ostatním je to fuk. 🙂

K těm dalším příslovím – vyberu jen trojku – a k té mám připomínku. To chytání za slovo NEMUSÍ být pravidlem. Alespoň tedy já například RADĚJI chytám ženy za něco jiného, než za slovo, muehehehe. 😉

Jinak se připojuji k přání pěkných Vánoc nejen Vám osobně, ale i ostatním. 🙂
Chjo, CO jsem to NAPSAL? NJN, už jsem dojímavá bábovka (mi chybí snad jen zamačkávat slzičku při sledování romantických filmů). Kde jsou ty doby, kdy jsem byl nejželeznější z železných a něco takového NEHROZILO!? 😉 😁

Filip84

V zásadě jistě: já říkám pravdu, krutě upřímně, tak z 90%. A proto mne, také, většina lidí nemá ráda. Což mi vyhovuje, nepíšu to proto, že bych si stěžoval.

Ten Tvůj výrok je vnitřně rozporný: pokud jedinec říká pravdu za všech okolností, ve kterých to je možné, a pokud ještě k tomu oplývá slovní zásobou, emocionální inteligencí, inteligencí a má obraz o tom, jak hovoří lidé z k toho kterého fragmentu příslušné společnosti, pak opravdu dokáže sdělit pravdu těm lidem, kterým jí vůbec sdělit lze, ovšem potom nedojde k jeho sblížení s těmi lidmi, respektive, s většinou z nich, ale k pravému opaku.

Protože většina lidí nemá potřebnou vnitřní integritu (nejsou individualitou, ale jsou přimknuti k tzv. referenční skupině), žijí v domněnkách (náboženství, politika …) a illusích. Reálný svět většiny lidí je illusorní. Tito lidé nechtějí pravdu znát (protože kdyby jí chtěli znát, znají ji), a proto jí ani nechtějí slyšet.

Takže, člověk, který říká pravdu, se sblíží pouze s dalšími jedinci, kteří říkají pravdu, a zároveň se rozkmotří s těmi jedinci, kteří ji neříkají.

Těch je většina, a zatímco pravda sbližuje, lež nesbližuje, protože jednotlivé lži si konkurují.

paul1

Je to určitě pravda a ještě bych k tomu dodal, že je vhodné se při tom usmívat (i do telefonu, je to celkem dobře znát).

EKSOT123

Sbližování, srozumitelnost, pravdivost mluvy… to fakt nevím co k tomu stručného říct. Je to jako přijet s kulometem na zajíce zavřeného v ohradě. Nepřijatelné! Vždyť by pak byl svět od základů jiný!

pusinka50

Krátce a všeobecně: Nejdřív myslím a až potom mluvím. Nikdy neříkám něco, co by už nešlo vrátit a druhému by to ublížilo. Zásadně se s nikým nehádám. Každý má právo na svůj názor. Buď se mu jeho názor, podle mě špatný, snažím vysvětlit, nebo co se týká politiky, mu ho nevyvracím. Protože dotyčný je přesvědčený jen a jen o své pravdě. Sleduji v diskuzích názory o politice a zapojuji se do nich. Ale lidé sledující pouze naše lživá média a hlavně také mladí lidé papouškují pouze lživé názory někoho jiného.

zjentek

"…Snažit mluvit tak, aby vše, byla pravda
😂😂😂
An, Vy tedy umíte pobavit… Vy nejen že jste moudrá, Vy jste i vtipná. Jistě jste veselá kopa (;

plebs

Zjentek když jsem hledal v Ústavě tak při budování komunismu tam byl čl. 4 vedoucí úloha strany / pokud se nepletu / a nyní při budování kapitalismu by bylo vhodné uvést v Ústavě kde čerpat a kdo má pravdu.

Filip84

plebs: Ale to neplatilo, vůdčí, opravdu vůdčí, úlohu měla Strana tak do roku 1956, pak začal, ten régime, rozkládat sám sebe, pozvolně, krok po krůčku. Praktickou moc měli ti, co měli informace a peníze, reálnou moc ti, co měli informace, nebo peníze – jako v každé době, v každém régime, kdekoli na světě. Proto, taky, nejen privatisace byla plná StBků, a tak podobně.

Dnes tu praktickou moc mají ti, co mají peníze, ale velké peníze; celý náš stát je jenom kolečko v soukolí. Až tak jednoduché to je! 😃