Ametyst

Platí, že čím čistšího vzduchu bez exhalací docílíme, tím víc nás bude slunce pálit ?

Tím rychleji se možná bude Země ohřívat, čehož se zelení ideologové tolik bojí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tož je to TROCHU JINAK.

  1. „Oteplování-globální“ je přežilý termín, od kterého se UPOUŠTÍ a používají ho jen méně důvtipní jakoželiberální havloidi (v reálu sprostí neomarx-leninisté). Nahrazeno termínem „klimatické změny“, který je MNOHEM BEZPEČNĚJŠÍ. (Nemůže se stát MEGATRAPAS, že: „Mně tam zamrzla voda a VY jste tam naměřili 6°C NAD NULOU!“) 😉
  2. Všimla sis, že místo logické, „čisté“, laciné a v konečném důsledku i ekonomicky VÝHODNÉ intenzivní výsadby zeleně (stromy, zejména listnaté) „bojujeme s klimatickými změnami“ extrémně neekologicky PRŮMYSLOVĚ? Eh, ze stromů „moc nekouká“, zato výroba elektrokrámů včetně jejich „recyklace“, těžba surovin k ní atd. atd. >> TO JE KŠEFT JAKO VÍNO, penízky od lidí se pohrnou! (Zvláště, když je násilím DONUTÍME!) 😕

S ohledem na výše zmíněné považuji za zbytečné o blbých cintech „ekošmejdů“ byť jen spekulovat.

Další odpovědi
Drap

Přímá úměra zde zřejmě neni, ale částečně to tak bude fungovat. Pokud víme tak klima se na zemi střídá od jejího vzniku. Teplá období vystřídají chladná a naopak. Neni v tom však pravidelnost a tyto časové úseky nejsou stejné.

da ny

Tisíciletí toto téma lidstvo neřešilo. Nemuselo.
Tímto tématem jsem se příliš nezabývala. Chybí mi případné „nové vědecké poznatky“ 😉
Již vzniklé ozonové díry sotva lidstvo zacelí.
Ekofanatiky a jjich poznatky nesleduji.
Od roku 1930 jsou vyráběny halogenované uhlovodíky (freony), které jsou použity v chladicích a hnacích médiích, v aerosolech, nadouvadlech, hasicích přístrojích a čisticích prostředcích
Zeslabená vrstva ozonu představuje větší pravděpodobnost průniku ultrafialového záření typu B a C,
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ozonov%C3%A1_d%­C3%ADra
Jsem „stará škola“, nebezpečí skleníkového efektu nám natloukli do hlavy už na ZDŠ 😉
Tehdy zejména výsada, nejvyšší podíl Západu (Čína až mnohem později)
Princip globálního oteplování tkví ve zvyšování průměrné teploty na zemském povrchu v důsledku zvýšení koncentrací skleníkových plynů v atmosféře. Skleníkové plyny propouštějí část infračerveného slunečního záření (v závislosti na oblačnosti od 10 do 80 % záření), které dopadá na zemský povrch a ohřívá jej.
http://geologi­e.vsb.cz/jeli­nek/tc-global-oteplovani.htm

Zlepšení kvality ovzduší zlepšuje zdraví a produktivitu lid
https://www.e­ea.europa.eu/cs/sig­naly/signaly-2020/articles/zlep­seni-kvality-ovzdusi-zlepsuje-zdravi

orwell

Ano, tak nějak to bude. Proč by jinak strašili s nukleární zimou po případné válce s nukleárními zbraněmi, po event. výbuchu supervulkánu, proč by se zvažovalo úmyslné znečišťování atmosféry rozprašováním jistých (blíže nespecifikovaných) látek pomocí letadel za účelem snižování oteplování planety (to není hoax, bylo to možno zhlédnout v TV – podobnost s chemtrails čistě náhodná). Mj. v Pyrenejích existuje sluneční pec (viz http://www.wi­kina.cz/a/Slu­ne%C4%8Dn%C3%AD_pec), ve které je dosahováno vysokých teplot, které jsou ovšem podmíněny čistotou atmosféry. Také si vzpomínám na nějaký dokument v TV (min. 10 let zpět), kdy podrobně rozebírali příčiny globálního oteplování a rovněž důvody oblbování lidí. Hlavním viníkem bylo označeno Slunce. Dokládali to naměřenými údaji a grafy. Vyjadřovaly se k tomu vědecké kapacity, žádná ořezávátka. Bohužel nemám důkaz ani konkrétní odkaz na zmíněný pořad pro případné zájemce typu „Franta52“, ani fenomenální paměť. Pochybuji, že se to dá ještě někde v archivu vyšťourat, patrně se jednalo o pořad na Prima ZOOM, či ČT2.
Holt některé myšlenky a názory tehdy uváděné se v současné době jaksi nehodí „do krámu“ a není žádoucí je lidem připomínat. Jak jsem zjistil, nestačí si ukládat pouze odkazy na takové věci, ale je třeba si to kompletně nahrávat (což nebývá vždycky možné či úplně jednoduché), protože dříve nebo později je spousta takových odkazů nefunkčních. Zrovna včera jsem takto několikrát narazil.
Takže pokud se vrátím k textu v otázce, vidím to tak, že Ametyst má pravdu.

Pepa25

Samozřejmě, že ne. Exhalace (mimo freonů) nemají vliv ozonovou vrstvu tedy ani na UV index.

Datel1

Vzhledem k tomu, že ekologické šílenství se týká jen části Evropy a USA a zbytek zeměkoule v klidu spaluje a práší, tak se těžko dosáhne změny čistoty vzduchu, aby si toho někdo všiml.

aliendrone

Pepa25>>> Díky chlape, žes jako uvážlivý havloidní dem(ent)okrat a progresivní liberál NÁZORNĚ PŘEDVEDL to, co je i tak očividné. Ale CO čekat, že? 😉

Fakt, že tvé tvrzení: „Exhalace (mimo freonů) nemají vliv ozonovou vrstvu…“ dokazuje, jak tomu výše zmínění DOOPRAVDY rozumí (a potažmo jak rozumná řešení od nich lze očekávat) trošku VYBLEDNE! Nejpozději tehdy, až při (případném) sebevzdělávání objevíte existenci HALONŮ. 😛 XIXIXI! 😉 😁