zjentek

Platí to správné rozmělnění potravy v tlamě i pro zvířata?

Zvířata a zdraví.
Dnes jsem četl, že pro zažívací systém a pro zdraví vůbec je hodně dobrý, vlastně nejlepší, když se potrava důkladně rozžvýká a ta paní odbornice, co to psala, doporučovala 350žvejků/sousto.
Fanynka to ale odmítá. Bojím se, jestli je to od přírody nějak daný a my tvorové to v dnešní pohodlné době už nějak nedodržujeme, včetně psů, tak aby mi z toho neonemocněla.
Já si teda radši koupím mixér, no ale mám dělat mixy i jí? A jakou konzistenci může mít jídlo po 350-ti žvejcích? Má to už týct a nebo stačí sekanou na kaši? Prosím o rozbor.

Nejlepší odpověď
rouzi

Mixsér dobrá rada. Ale já zase četla, že je zdravé kousat tužší potravu kvůli zubům. Třistapadesátkrát jedno sousto? Hm, tak raději ten mixér, zuby nezuby 🙂

Další odpovědi
Kepler

Psi a šelmy vůbec se s tím moc nes…, vzhledem k tomu, že maso je relativně dobře stravitelné. Horší to mají ta hovádka co žerou seno a zeleň, zkrátka přežvýkavci. Celulóza se tráví o hodně hůř, proto to musí hodně desintegrovat.

anonym

Obzvlášť u skotu!

gecco

Nech Fanynce implantovat čepec, bachor, knihu a slez – a budeš koukat, jak jí to půjde…
😉
Neboj – psi to maj jinak…

zjentek

Takže nemusí žvýkat? Stačí desintegrovat?

Kepler

To je totéž.