Avatar uživatele
zjentek

Platí to správné rozmělnění potravy v tlamě i pro zvířata?

Zvířata a zdraví.
Dnes jsem četl, že pro zažívací systém a pro zdraví vůbec je hodně dobrý, vlastně nejlepší, když se potrava důkladně rozžvýká a ta paní odbornice, co to psala, doporučovala 350žvejků/sousto.
Fanynka to ale odmítá. Bojím se, jestli je to od přírody nějak daný a my tvorové to v dnešní pohodlné době už nějak nedodržujeme, včetně psů, tak aby mi z toho neonemocněla.
Já si teda radši koupím mixér, no ale mám dělat mixy i jí? A jakou konzistenci může mít jídlo po 350-ti žvejcích? Má to už týct a nebo stačí sekanou na kaši? Prosím o rozbor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, rouzi před 2999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rouzi

Mixsér dobrá rada. Ale já zase četla, že je zdravé kousat tužší potravu kvůli zubům. Třistapadesátkrát jedno sousto? Hm, tak raději ten mixér, zuby nezuby 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Psi a šelmy vůbec se s tím moc nes…, vzhledem k tomu, že maso je relativně dobře stravitelné. Horší to mají ta hovádka co žerou seno a zeleň, zkrátka přežvýkavci. Celulóza se tráví o hodně hůř, proto to musí hodně desintegrovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Obzvlášť u skotu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Nech Fanynce implantovat čepec, bachor, knihu a slez – a budeš koukat, jak jí to půjde…
😉
Neboj – psi to maj jinak…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Takže nemusí žvýkat? Stačí desintegrovat?

před 2999 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To je totéž.

před 2999 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek