Avatar uživatele
maschin

Platí profesní průkaz na náklaďák i na autobus a náklaďák s přívěsem?

Když si udělám průkaz profesní způsobilosti jakoby k náklaďáku (skupina C), na který mám řidičák, tak mi ten profesák bude platit i pro náklaďák s přívěsem (C+E) a autobus (D), popřípadě kloubový autobus (D+E), pokud se rozhodnu udělat si na ně řidičák? Nebo musí být profesní průkaz pro všechno?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lukas.zmizik před 3291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Vrámci rozříření řidičáku (o další ´skupinu´) si musíš rozšířit i ´profesák´.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Nejsem přesvědčen na 100% ale profesák je jen jeden pro všechny Vámi vypsané skupiny.
Navíc, není již profesní průkaz, ale kód v řidičáku.

Doplňuji:
Přesněji, zaskočila mne odpověď od gecco,
dle ceníku na autobus bude rozšíření..
http://vtcentrum­.cz/cenik/

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

  1. profesní průkaz se dělí na dvě skupiny a to buď – C1, C, C1E a CE a potom na skupiny D, D1, D1E a DE … tedy žádný profesák na skupinu CE se nedělá, pokud někdo udělal profesák na náklaďák, platí mu i tehdy, až si dodělá přívěsy, návěsy…pokud má dotyčný skupinu C, CE + profesní průkaz a následně si dodělá skupinu D, pak si musí rozšířit i profesák na skupiny D
  2. na kloubový autobus není potřeba D+E nýbrž pouze D, jelikož se jedná o jedno motorové vozidlo, nikoli soupravu vozidel

Doplňuji:
gecco: v rámci rozšíření z C na CE si profesák nerozšiřujěš, ale v rámci rozšíření z C na D musíš rozšířit

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek