BEAES

Jak se žije v kamionu?

Nedávno jsem zahlédla takového řidiče, jak si jede po tzv.dálnici a sleduje na notebooku film. Popíjel si kávičku, druhou rukou řídil a byl docela vysmátý…co vše je v kabině, jak je vybavena? Jak ty štreky tihle pánové přežívají, nebo myslíte, že si to užívají?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to všechno možné,jen romantika ne.
Žádné vábivé dálky,vonící tajemnem.
Vyprávěl mi o té práci jeden známý,spadla mi čelist.
Mimochodem – kdyby uviděl nějaký polda,jak si vysmátý řidič popíjí kávičku,stáhne ho z kůže, a tu si přitluče na zeď ve služebně.
Jóó – řidič,ten tvrdej chleba máá…

Další odpovědi
iceT

Jednou jsem byla pozvaná na takový výlet kamionem.Cesta byla dobrá,ale povídat se moc nedalo,protože byla otevřená okýnka kvůli vedru.Na místo určení jsme dojeli v pořádku a na vykládku se muselo čekat do rána.Spát se nedalo,komáři štípali jak diví a pozavírat okna nešlo,udusili bychom se.Brzy rno mě vzbudilo houpání auta při vyládce a měli jsme jet domů,ale nejeli,jelo se pro další náklad.
Tam jsme čekali asi čtyři hodiny-před námi byla docela fronta jiných kamionů.Celou tu dobu se mi chtělo na wc,nebylo kam.
Nazpět jsme jeli téměř celý den a museli jsme po silnicích myslím druhé třídy,tedy všelijakými objíždkami kvůli nějaké vyhlášce,kdy kamiony nesmí na dálnici.Domů jsem se dostala špinavá,unave­ná,zpocená…
Ano,výlet se mi líbil,ale nikdy více,to není nic pro mě.
Myslím,že tahle práce a to ježdění je pro lidi s povahou tuláka.

Miroslavst

Je to něco jako kočovný život. Mají tam měnič na 230V, ledničku, DVD, televizi, vzádu za sedadlem lůžko. Pod návěsem kanystr na vodu. Vozí sebou plynový vařič, jídlo, ale i pivo. Prostě všechno co potřebují.
Většinou diety, které dostanou v eurech ušetří.
Není to med, ale pozná i kus světa.
Musí dělat pravidelné přestávky.
Doplňuji:
http://www.trucker-marv.wbs.cz/Kabiny-.html
Většina řidičů se před vstupem do kabiny zouvá.

tom004

Rozhodně to není taková idylka,jak by se mohlo podle otázky zdát. Kabina kamionu je vybavena podle toho čím si ji vylepší řidič (televize,kávovar ap. Přece jenom je kabina jeho pracovištěm i přechodným bydlištěm.A ani moc nevěřím,že by za jízdy sledoval TV (pravděpodobně měl na obrazovce TV zapnutou GPSku).Dále musí dodržovat desítky různých předpisů a nařízení a mnoho dalšího. Ta „idylka“ je opravdu relativní. Ale určitě něco vidí,poznají nové lidi (hlavně další řidiče) a celkem slušně vydělává. A z evropských měst znají sklady,zboží,sil­nice,benzinky (strava,hygie­na),policajty a stejně „postižené“ kolegy. A ještě je třeba dodat,že se nakládá a skládá v průmyslových, zónách, a ty většinou bývají na periférii měst.

Adlim

Kamion trochu jinak.Viděl jsem kamion udělaný jako obytný vůz,no zkrátka kam se hrabou s výbavou cirkusáci a že ty to měli taky pěkně vymazlený.Dotyčný a jeho paní cestují po celé Evropě,možná i dál,říká se o něm,že to je hrozný pracháč,taky by se mi to líbilo.Postavit kamion na parkoviště a za dva dny pelášit zase jinam.

cukrar

rozdělil bych to na zastánce kamionáku a odpůrce.
Za obě strany můžu napsat celou stránku textu. Třeba zastaví ho policie, ukažte 28 koleček zpětně za každý den jedno,,,, a najednou najde, hele včera jste tady jel 90km.
takže pokuta… nebo tady máte o 5 minut kratší přestávku, to jsou 4 body a pokua až 10 tisíc… jede do kopce a kola se hrabou… tak v zimě řetězy,
diety dle vyhlášky a zákon lze krátit na 75%.

příště něco veselejšího..

Doplňuji:
V pátek jsem byl na školení profesního průkazu…
a jsem rád že již nejezdím na kolečko…
třeba nenajetí na váhu 30 000Kč na místě!!

Pralinka1979

jj, řidič, ten tvrdej chleba má 🙂 Bráchova profese a zároveň jeho splněný sen 🙂 V tir mají sice všechno, ale není turista . Sice se podívá, ale úplně jinak, takže není co závidět ☹ Věčné čekání na vykládky, dřina. On si nestěžuje, já zažila jednou a stačilo mi to 🙂