BENYTA

Platí ještě, že senioři jezdí hromadnou dopravou zdarma, po dosažení sedmdesáti let?

Možná to platí v metru, já mám na mysli autobusy mezi dvěma městy, linkové, s pásmy, tam jsem četla, že slevy mají pouze ZP. Poskytnete osobní zkušenost?
Myslím, že jezdili dříve tzv. na občanku.
Chtěla bych pomoci – ulevit – kamarádovi, kterého cesta do civilizace vyjde na 32kč, to samé zpět.

Nejlepší odpověď
jmhad

Jak a kde.To záleží jen na příslušném provozovateli dopravy a obci /městu/,která ho k tomu přinutí /a něco víc mu doplácí/.V našem kraji mohou lidé přes 70 jezdit jen v jednom okresním městě ze šesti.Jinde nelze.A i dráha změnila pro důchodce slevu – údajně to Kalousek zakázal.A tak možná,že už tahle sleva nikde neplatí.Je třeba se podívat do ceníku jízdného a podmínek přepravy na příslušném webu dopravce.