Angi-Shy

Platí hysterektomii na vlastní žádost pacient nebo pojišťovna?

Chci podstoupit hysterektomii na vlastní žádost (pro prevenci rakoviny dělohy, ktera se v naší rodině vyskytla, take kvuli zastavení menstruace a nakonec i proto, ze jsem trans muž).
Sice se hysterektomie provadi zdarma pri preoperovani pohlavi, ale kdybych chtel hysterektomii podstoupit drive, plati to stale pojišťovna nebo pacient?
(P.s. nemam zajem o reakce typu at se smirim se svym pohlavim atd, jen jsem transgender zminil jako detail pro provádění hysterektomie)

Odpovědi
da ny

Pokud není indikována lékařem, ze zdravotních důvodů, ve zdravém těle ženy, určitě pacient.
Netuším, kolik je Vám let a zda si uvědomujete, jaké „vedlejší příznaky“ Vám to může přinést.