Kelt

Platí fyzikální zákony v celém vesmíru? Jsou univerzální?

Myslíte, že gravitační zákon, obecná teorie relativity a jiné poznatky fyziky platí v celém vesmíru? Má hmota stejnou podstatu na Zemi jako v různých galaxiích? Extrémní teploty, tlaky, gravitace a pod. Co člověk, to názor. Děkuji za ně.

Nejlepší odpověď
Agneta

V tomto vesmíru ano. Ale v jiných vesmírech platí i jiné zákony:DD

Náš vesmír je jen jednou buňkou mezi mnoha…a v každém jiném vesmíru je to s relativitou jinak, už chápeš?

Další odpovědi
Lamalam

V našem vesmíru platí. Pokud připustíme existenci vesmírů paralelních, tam platit nemusí.

BANAN93

Když si uvědomím ,že nedávno jsme zjistili, že země je kulatá atd. a 99% vesmírných tvrzení jsou teorie, tak pravdou může být naprosto cokoli :D třeba jsme jen bakterie obývající jeden atom molekuly v těle něčeho živého :D :D

lexx

neplatí, jinač by sem k nám nemohli lítat na průzkum a výlety jak rychlíkem do Prahy

arachis

Můj laický názor je, že základy jako garvitace platit musí,jinak by planety,ale i galaxie lítaly vesmírem chaoticky jako nudle v polívce,no možná,že i lítají,jen tak strašně pomalu,že my to za náš krátký život lidstva na této planetě nepoznáme.Ale jestli má být někde hmota s duší podobné té naši,musí být velmi podobné i zákony.
Jinak by přeci ta hvězdná brána neměla smysl… :D

J_K

S absolutní pravdou pracuje jen matematika, fyzika ne. Ve fyzice je platnost „zákonů“ omezena současným poznáním.
Každý fyzikální zákon je platný jen v definovaném „fyzikálním systému“ (viz : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fyzikální_sys­tém).
Neznáme a myslím, že nikdy nepoznáme, úplnou strukturu hmoty.
Obdivuji jistotu ateistů, že Bůh neexistuje, i věřících, že Bůh existuje.
Nezdá se vám podezřelé, že řada věhlasných vědců, i nositelů Nobelovy ceny, bylo nebo se stalo věřícími?
Se současným poznáním neumíme odpovědět na otázky typu :

  • co bylo dříve ? Kuře nebo vejce
  • co bylo v čase 0 velkého třesku ?
  • co bylo dříve ? Hmota nebo čas

atd

Agneta

Lamalam > Keltovi se naše odpovědi nějak nezamlouvají…:DDD