zjentek

Platí bezdomovec za svoz odpadu?

Složenky jsou na jméno nikoli na adresu a už pomalu chodí!

Drape a pokud má bydliště na obecním úřadě? Musí zaplatit? Kde má pak nádoby?

Třeba náš obecní úřad má nádvoří, kam je řadovým občanům vstup zapovězen. Mají tam mimo jiné nádoby na odpad a v řádných termínech je odpad odvážen TS, které znají kód k otevření brány. Měli by v tomto případě mít přístup k otevření brány všichni, kdo zde mají bydliště?

Dále se nabízí možnost chodit s odpadem na nádvoří vnitřními dveřmi přímo přes úřad ovšem ty se zamykají. Potřebují v tomto případě lidé s bydlištěm na úřadě od dveří každý svůj klíč, či zvláštní povolení s povinností hlásit se třeba na informacích vždy, když jdou vysypat? Jaká zde existují práva a jejich plnění? Přece jen 800 kč za složenku (loni 600 a řadový Prajzák chápe důvod zdražení jako že jsme v recesi čili drží pysk jako ostatně i zbytek Čechů) není zanedbatelná částka a určitě bych požadoval uplatnit všechny nároky za službu. Děkuju.

Odpovědi
Drap

Pokud nemá v příslušné obci bydliště, tak neplatí.

cappuccino

Nedovedu si predstavit, ze by nejaky bezdomovec vlastnil popelnici a musel tak platit za odvoz odpadu?
Tema je ovsem aktualni! Muj soused (milionar) prave vymysli zpusob, jak byt od poplatku osvobozen? Napadlo ho, vykopat si na pozemku jamu a tam odpad zahrabavat. Inu, jak jinak by k temu milionum prisel??!!

zjentek

Cappuccko tak vždyť to tady jasně píši- poplatek se vztahuje na jméno čili na občana, ne na adresu. Takže? Bezďové mají adresy na úředech, aby mohli pobírat dávky. A na adresu se váže povinnost platit za svoz! Vysvětlení? Máš tedy nějaké?

zjentek

Zase na druhou stranu si říkám, když už by mohli „sypat“ do nádob úřadu, tak proč je tam nenechat rovnou i bydlet, že? No odpověď je jednoduchá- úřad není zkolaudovaný k bydlení. Odpady by tam ale sypat měli (pokud mají povinnost za ně na této adrese platit 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️). Hej, jak to vidíš kočko? 😛

cappuccino

zjentku, uprimne receno jsem o tom zase tak moc nepremyslela! Taky nevim, k cemu by mi takova informace byla dobra?

Zadneho bezdaka neznam, kolem me je spis nekolik tech vesnickych milionaru:)
Ale prave nekteri z nich se chovaji jako bezdomovci!!:)