Píšete ve větě k večeru, nebo kvečeru?

Inspirovala mě tahle odpověď od češtináře Quentose.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pijete-nekdy-sami-a-doma-tajne
Díky za rady.
Quentosi,většinou dohromady?
Já si myslím,že většina zdejších čtenářů to píše zvlášť, nebo se mýlím?
Ale né.
Tohle jsou přece spřežky.
Tyto spřežky se většinou píší zvlášť.

Nejlepší odpověď
quentos

Většinou dohromady, je totiž možné psát obojí. (Viz SSJČ http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=kve%C4%8D­eru&sti=EMPTY&whe­re=hesla&hsub­str=no )
Nejsem češtinář, jen na rozdíl od někoho umím dobře česky…

ptal ses, jestli píšete. Mluvím tedy za sebe, nikoli za nějaké „čtenáře“.
Přestaň už se tady ztrapňovat, nikdo ti to nežere.

Jsi hluchý, slepý, nebo se jen snažíš na sebe upozornit skrze SVÉ chyby a mezery ve vzdělání? Odkaz říká jasně, že obě možnosti jsou správně, ztrapnils tedy opět jen a jen sebe.

Další odpovědi
Lamalam

Jak kdy. Zrána píšu k večeru, kvečeru píšu z rána.

Příslovečné spřežky se mohou psát oběma zůsoby: http://pravopis­ne.cz/2013/02/­jak-pouzivat-sprezky/

Děda Louda

Já píšu qečeru.

Mc Merkurion

já píšu „navečír“…

anonym

Pokud budu psát kvečeru,tak to vypadá náramně.

quentos

Furt líp, než když vynecháš mezeru za čárkou ve větě.
To ti to ještě furt nedošlo, že tímto neztrapňuješ mě, ale sebe? Poukazuješ tím na SVOJE mezery ve vzdělání, SVOJE neznalosti… tvé neustálé pokusy o shazování zdejších uživatelů (nejen mě) už ti tu dávno nikdo nežere…

anonym

Jaký shazování?
Ty tu opravuješ jiné lidi stejně jako Annas a děláte sami chyby,tak si taky něco uvědom,že nejste svatí.

quentos

To ti to ještě nedošlo, nebo jdi tak blbej, že nedokážeš otevřít odkaz? Stačí na odkaz klepnout levým tlačítkem. OBĚ MOŽNOSTI JSOU SPRÁVNĚ, TRAPNEJ JSI TUDÍŽ OPŠT TY.

annas

Ad quentos, bať, bať. 🙂