Je trestné pěstování marihuany mimo vlastní potřebu?

V zákoníku se píše, že je trestné pěstování marihuany pro vlastní potřebu.
Pokud to tedy není pro mou potřebu, můžu si jí volně pěstovat, ne? :)

Nechci marihuanu poskytovat jiným. Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. V tom případě je to právně nepostihnutelné :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

V § 285 je tzv. privilegovaná skutková podstata týkající se konopných produktů pro vlastní potřebu. Je tam trest až 6 měsíců, což není mnoho.
Pokud budeš svoje výpěstky poskytovat dalším osobám, zdarma či za úplatu, nebo i v tzv. kolečku před hospodou, lítáš v tom za § 283 odst. 1 (v nejpříznivějším případě) se sazbou 1 až 5 let.
Rozdíl oproti jiným drogám, např. pervitinu, tkví v tom, že budeš-li vyrábět pervitin byť pro vlastní potřebu, hrozí ti až pět let, zatímco budeš-li pěstovat pro sebe marjánu hrozí ti postih podstatně mírnější. Pokud budeš poskytovat drogy dál, hrozí ti přísnější varianta bez ohledu na to, oč se jedná.
Doplňuji:
K doplnění otázky: Tak to je zajímavý nápad. Z toho by mohla být u soudu docela dobrá komedie :-)

Další odpovědi:

Pokročilý

Pěstování marihuany je peklo, nech si to předepsat a hotovo, když uvidí pán doktůrek několika tisícovou bankovku bude rád že si koupí novej certifikát jak je anti-korupční :D

Bronzový

Tak nespoléhej na díru v zákoně. Majitelé těch šopů, jsou postihováni za to, že prodali pár květináčů světel atd. Taky to v zákoně není!!!

Jde o výklad zákona, nemůžeš číst jen zákon, musíš si k němu nastudovat i rozsudky soudů, to jsou vlastně výklady práva.

Zlatý

>Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

teda len tak, pre pestovanie samotné?

;-Q

nahláste pestovanie v duchu zákona polícii a budete mať pokoj.
potom políčko zalejte kyselinou a bude.

pretože - v momente, keď zoberiete "úrodu" - už neplatí >Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

ono totiž i príprava (pestovanie) či plánovanie (položená otázka) tr. činu je trestný čin.

;-Q

Diskuze k otázce

Omnipotence

Zákon je zákon. Subjektivní rozsudky hloupých soudců mne nezajímají.
Co je psáno, to je dáno. Není to pro mou potřebu, ani pro potřebu jiných.
Tůdle nůdle.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.