arygnoc

pěstování konopí zákon postihuje. Činí tak i při pěstování tabáku nebo máku?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pěstování tabáku ani máku zákon nepostihuje.

Další odpovědi
žolik

Pěstování konopí je povoleno jen pro svou potřebu to znamená nanéjvíš 3 rostliny,musíte doložit na co je použijet.nevíte kdo vás udá.

Zdroj: žolík

venkovan

Technické konopí nepostihuje.

Bičiště

Pěstovat mák na zahrádce pro svoji potřebu lze. Od výměry 100 m2 však vzniká ohlašovací povinnost podle zákona č. 167/1998 Sb. o návykových látkách.
Výtah ze zákona:
§ 29 zákona č. 167/1998 Sb. – Ohlašovací povinnost osob pěstujících mák setý nebo konopí.
Osoby pěstující mák setý nebo konopí na celkové ploše větší než 100 m2 jsou povinny předat hlášení místně příslušnému celnímu orgánu podle místa pěstování, písemně nebo v elektronické podobě podepsané zaručeným elektronickým podpisem podle zvláštního právního předpisu…
Zákon obsahuje další podrobné pokyny jak s touto kulturou nakládat – od výsevu až po likvidaci makoviny,včetně povinnosti pěstovat pouze uznané odrůdy máku.