Janek07

pes hrabe zeď, proč?

můj pes mi doma hrabe zeď,proč?kupuju vápenné kosti,ale stejně po čase opět vyhrabe do zdi díru

Nejlepší odpověď
anonym

Rita to dělala proto, že dávala najevo odpor proti tomu, že je několik hodin denně doma sama. Byl to způsob jejího protestu.
Pohlídej si, kdy takovou aktivitu váš pes vyvíjí. Pokud v době, kdy je doma sám, bude to obdobné.

Další odpovědi
anonym

Podávání kostí (ačkoliv jim říkáš „vápenné“) psovi nezaručí dostatečný přísun správných živin.
Z hryzání a konzumace kostí bude mít tak akorát méně potíží
se zubním kamenem a zácpu.
Pes potřebuje mj.calcium citrat. Vhodné přípravky
se dají zakoupit v ZOO potřebách a lékárnách. Ovšem pravdou je, že i v těchto případech lze konstatovat, že nadbytek je víc škodlivý než nedostatek.
Nechci tady střílet od boku, každý pes má různé potřeby v určitém životním období, záleží i na velikosti nebo plemeni psa.
Úplně nejvhodnější by bylo dojít se psem k veterináři a ten psa vyšetří
a z případných laboratorních výsledků psovi potřebné chybějící látky doporučí přímo „na míru“.
Škrabání psa zdi s malbou a omítkou, může být příčinou nedostatku vápníku, ale také nemusí.
Samozřejmě se může pes takto "demoličně chovat z jiných důvodů, např.jak uvádí kolegyně ocko.

bolak

Hledá kostičku. Nepřidělávala se ve vašem bytě nová zeď, zhruba ve stejnou dobu kdy zmizel původní majitel bytu?

Prdecek

Třeba cítí nějaký broučky ve zdech .