kami62

pedagogické minimum

Rád bych si své vzdělání doplnil o pedagogické minimum – formou dálkového studia. Které školy ho nabízejí.

Odpovědi
Lencis

Bylo by jednodušší kdybyste upřesnila alespoň kraj ve kterém hledat. Studium nabízí hodně škol i agentur… no třeba se trefím 😁

Studium ke získání učitelské způsobilosti (tzv. pedagogické minimum)
tvoří relativně samostatný celek a je určeno výhradně pro absolventy
resp. posluchače neučitelského magisterského oboru. Studium zahrnuje
oborově předmětovou část, pedagogický a psychologický základ práce
učitele a praktickou část.

Pedagogické disciplíny si studenti zapisují na Ústavu pedagogických věd
(http://www.phil­.muni.cz/wupv), který je garantem studia, předmětové
didaktiky (metodiky) si zapisují na příslušném ústavu (PsÚ). Součástí
studijního programu jsou také pedagogické praxe na školách. Studenti
prezenčního a kombinovaného studia psychologie na FF MU jsou osvobozeni
od poplatků.

Pozn.: Je vhodné, aby kurz Pedagogika předcházel před kurzem Obecná
didaktika. Po vykonání závěrečné zkoušky z vybraných okruhů
pedagogicko-psychologického základu a jednotlivých metodik vyučovacích
předmětů a po obhajobě závěrečné (prakticky zaměřené) práce student
získá Osvědčení o učitelské způsobilosti.

Více informací zde: http://www.phil­.muni.cz/wupv/ho­me/studium/obo­ry/vzdelavani/do­plnujici-pedagogicke-studium-dps/