Vejlupek94

Je mozny po rozvodu ziskat dite, pokud jsem otec a diteti jsou pouze 2 roky?

Je mozny po rozvodu ziskat dite, pokud jsem otec a diteti jsou pouze 2 roky? Ja i manzelka jsme sporadany lide, jen si jiz nerozumime… Mam stalou praci i vlastni byt, manzelka byla doted na materske a byt ma take. Mam sanci na dite, nebo ho matka, co nema socialni problemy, vzdy „vyhraje“?

Odpovědi
Alesh

Pokud je tak nějak v pohodě a má o dítě zájem, tak ho do péče určitě nedostaneš. Máš jakous takous šanci urvat střídavou péči, ale to spíš v případě že s tím bude souhlasit. Jinak spíš počítej s tím, že dítě strčí soud jí a ty místo práv, budeš mít jen povinnosti = jedna jediná povinnost = platit.

arygnoc

šanca je vždy.

niektorí úradníci by mohli vedieť, koľko tak úspešné konanie môže stáť. (korupcia je totiž v čr bežná)

😉

ivzez

Není to moc pravděpodobné,
ale ani úplně vyloučené…

da ny

Zvláště při „rozumné“ spolupráci rodičů především v zájmu dítěte se pokuste domluvit s matkou např. na střídavé péči.
Kdo bude dítě hlídat až budete v zaměstnání? Dvouleté dítě každá školka ještě nevezme.
Nejprve seu soudu řeší svěření dítěte do péče (střídavá) a výživné teprve pak rozvod… Pokud zůstane matka dítětě ještě na další rodičovské dovolené, počítejte s výživným i k matce.