PC podvod, jak se mohu bránit?

Jsem momentálně podezřelý ze spáchání podvodu, nějak, že jsem si údajně měl přivlastnit cizích asi 300 000kč. Je to z důvodů toho, že komunikace byla vedena přes moji IP adresu počítače, který jsem používal pro různé prezentace, tudíž se na můj počítač mohl připojit defacto kdokoliv(komu jsem přístup dal - lidí bylo velmi mnoho) a navíc na nějakém dokumentu s tím související jsou mé otisky prstů (papírů i na schůzkách používám hodně, i čestých, takže je možnost, že mi to někdo úmyslně vzal). Dále byla zfalšovaná občanka, kde někdo použil mou fotografii - informace na občance byly podobné mým, ale ne stejné (nechápu, jak muhou tvrdit, že číslo občanky je podobné, ale všechny ostatní informace naprosto jiné. Údajně jsem s tím člověkem (dle výpisů) telefonoval, takže to bude někdo s kým jsem komunikoval nebo dokonce osobně mluvil (jenže to je těžké se někoho dopátrat, když dělám obchodního zástupce a v realitce a moje číslo je i na internetu u reklamy). Co mohu dělat? Jak se mohu bránit či odůvodňovat tyhle podezření?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Docela nepříjemný, jediná dobrá rada je obrátit se na advokáta a to ihned!!!

Další odpovědi:

Neřeš to .Život ti dá do držky sám.

Pokročilý

Tak to Ti dost nezávidím. Taky teď řeším jeden dost průser...
V Tvém případě to bude chtít asi dobrýho právníka... Ale držela bych se tý OP, na základě PODOBNÉHO čísla a ROZDÍLNÝCH údajů nemůžou přece identifikovat TEBE...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.