Pokročilý

PC hra Spore

Když má tahle hra napsané požadované nároky na hru procesor 1,8 a noťas,na kterém chci hrát má procesor 1,7 Mhz,co to udělá?Rozjedu tu hru a nebo ne a nebo se to bude sekat,nebo co?Jak mám zvýšit velikost procesoru?Nebo vůbec, jde to?Dcera o tu hru hodně stojí,jen mám strach,že se nerozjede.A na nový notas ani PC nemám.
Doplňuji:
Jelikož jsem laik na veškerou elektroniku,tak jak mám zjistit,kolika jádrový procesor mám?Mám notebook IBM ThinkPad 2373.Na štítku je ještě napsaný - TYPE 2373-B45 S/N L3-3967L.Pomůže někdo zjistit,co v něm vlastně mám a po lopatě mi to tady vysvětlí??Moc děkuji.

Odpovědi:

Zlatý

U notebooku bych zrovna procesor netaktoval - když člověk chce taktovat, musí mít dobré chlazení. A u notebooku to bude velký problém.

Pokud máte procesor 1,7GHz a máte ho dvoujádrový, tak se to násobí 2 - tedy 2x1,7=3,4GHz.
Máte-li to jednojádro, tak těch 100MHz bych tolik neřešil, ale určitě bude nunté omeznit efekty a detaily - notebooky nemají tak dobrou grafickou kartu, jako mají počítače.
Grafická karta je taky důležitá (spolu s procesorem a pamětí RAM).

Pokročilý

Jestli tam je napsaný minimální konfigurace 1,8, tak se to asi nerozjede, a jestli máš 1,7 Mhz tak máš 30 let starej počítač, asi ses přepsala,většinou je to v Ghz...Procesor můžeš přetaktovat na vyšší frekvenci, ale musíš dbát na adekvátní chlazení jinak ti to shoří...Taky se ti sníží životnost a ztratíš záruku...

Bronzový

to pojede hrál sem tu hru - docela mě bavila - PC mam dobrej ale ve skušenosti se staršími PC bych se toho nebál, když už to spustíte a bude to šlapat špatně, tak nastavte minimální detaily - které by se snad měli nastavit automaticky podle kvality PC - jinak smůla
Doplňuji:
jak je starý ten notebook - jestli to neni 2 jádro ?

Stříbrný

ThinkPad 2373-B45 by měl být ThinkPad T42 a obsahuje jednojádrový mobilní procesor Pentium M na frekvenci 1,7 GHz, nejspíše 0,5 GB RAM paměti, grafický subsystém Radeon Mobility M7 LW neboli 7500, originálně pravděpodobně 40 GB veliký HDD a displej má úhlopříčku 14''.

Procesory Pentium M vyšly z konstrukce procesorů Pentium 4 a byly určeny výhradně do přenosných počítačů. O tom, že výkonnostně není frekvence jako frekvence, svědčí přirovnání, že 1,6 GHz rychlé M je stejné nebo i v mnoha případech výkonnější než Pentium 4 2,4 GHz! Vidíte, a podle toho by ten Pentium 4 měl dávat Spore levou zadní a Pentium M nestíhat. Nemám rád, když je u minimálních požadavků hry uvedeno "Frekvence procesoru"... :-(

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.