Patří ČR na Východ nebo Západ? Proč?

Patří Češi na Východ, Západ, jinam nebo nikam? Kam svým životním stylem směřujeme? Jaké jsou naše hodnoty? Jste hrdí Češi?
Doplňuji:
Eglantine: ano :D

proč musí mít text doplnění min. 20 znaků? -.-

Nejlepší odpověď
Zvědavý

Už sám Masaryk nás vždy vedl na Západ a především co nejdál od Východu. Ovšem kvůli 41 let dlouhému teroru zde jsou někteří mylně přesvědčeni že patříme k Východu.

Další odpovědi
ten který je

Mentalitou,his­torickou a kulturní hodnotou spíše na západ.Nejblíže máme ke Slovákům.Jazykem máme mnoho společného se Srby,Poláky a Ukrajinci.Také ruský jazyk je v něčem podobný češtině,ale kulturně patříme spíše k Němcům nebo Rakušanům.

briketka10

nejsem hrdá Češka, protože se tady krade..
nemyslí se na poctivce, starý lidi a důchodce :((
žije se mi tu špatně a kdybych mohla jdu pryč,
klidně „na kraj světa“ jenže ten je jen v pohádkách..

a kam patří ČR ? to sama nevím ani mě to nezajímá
za vše hovoří náš prezident jednou chce jet do Moskvy
a pak si to zas rozmyslel proč asi ?
ze všech stran cejtíte nátlak prostě ze všech stran !

anonym

Jsem hrdej čeh a určitě myslím,že na západ,toho východu bylo už myslím dost.

klumprt

Západ si myslí, že na Západ, Východ si myslí že na Východ a my se hádáme. Jsme ovšem tak šikovně vklínění do Německa, že už jenom ty vzájemné kšefty nás pevně poutají k Západu.

mosoj

ČR patří do střední Evropy.

arygnoc

no to je práve ten problém – keby to nevedel svet, je to v poriadku, ale nevedia to ani česi.

nepáči sa im ani ruská armáda, ani americká, a vlastnú maličkú majú v afganistane a nejakom africkom kúte.

;-Q

JájsemRaibek

Podle trhovců na jihovýchod :)

anonym

Srdce evropy.

Eglantine

Studenti čtou a píší noviny?

Dochy

Už J.Š. prohlásil, že střed světa je ZDE!. Tj mi jsme pupek světa, Německo, Rakousko a Francie jsou na Západě, Slovensko, Maďarsko, Polsko jsou na Východě.