HonzaR

Mám pořídit parťáka pro potkánka?

Máme 1–2 měsíčnho potkánka, který nás miluje. Je to náš miláček..necháváme mu otevřenou klec, sám se ven totiž bojí a vylízá jen když jsme poblíž a jde za námi. Mazlí se, hraje si s námi..je prostě miláček. Ale nevíme..jestli mu pořídit parťáka.bojíme se že by poté nebyl již tak přítulný a nevšímal si nás a nebyl by tak vychovaný . Prosím poraďte, jestli i poté bude takový.

Odpovědi
jáára

pořiď potkanku

Verona14

ahoj, tady ti dávám odkaz na www stranky, ktéré mi hodně pomohli. Je tam všechno, dobrý je že váš potkanek je ještě mladý takže se s novým lehčeji zžije. ale určitě at mají oba stejné pohlaví… http://www.potkani-forum.cz/

mojitek

budete li se jim věnovat,tak se nebojte toho že nebudou přítulní.Potkánci jsou velmi inteligentní.Když mu budete pořizovat parťáka,tak rozhodně stejného pohlaví a taky mládě.Seznamte je ale jinde než v kleci-třeba na posteli atd,prostě mimo teritorium.Oni se očichají,seznámí se -sledujte je jestli se nerafou- a až potom je dejte spolu do klece.Jinak nedoporučuju mít otevřenou klec bez dozoru,jdou po kabelech atd,to by se mohlo vymstít.