TessieClydes

Pár otázek k životnímu minimu.

Zdravím. Chci se zeptat na pár otázek k životnímu minimu.. Musím si odhlásit trvalé bydliště (kde už pět let ani nebydlím) aby mi životní (existenční) minimum mohlo být vypláceno? Jaké jsou obecné podmínky k vyplácení ŽM (Co mohu vlastnit, kde „bydlet“..)? Vyplácí se ŽM i zpětně? Moc mi pomůžete.. Díky.
Doplňuji:
Doplňuji – tím „odhlásit si trvalé bydliště“ jsem myslela přehlásit se na městský úřad.

Nejlepší odpověď
Hamon

Jestli ti tu nikdo neodpoví, zajdi na libovolný místní/městský úřad, tam ti poradí nejlíp.

Zvažte, prosím, jestli je nutné této odpovědi dát palec :)

Další odpovědi
briketka10

na každém Úřadu práce
Ti řeknou na jakou dávku
máš nárok..
každý občan by měl mít
trvalé bydliště to je zásada,
jinak nikomu dávky nedají,
vyplácí se zpětně, aspoň u
mě tomu tak bylo..
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/zivotni_min
Doplňuji:
Dávka: příspěvek na bydlení
mi byla vyplacena zpětně 3
měsíce, jelikož bydlím sama,
ale to není ve Tvé otázce.

ivzez

Nikdo se sám nemůže „přehlásit na městský úřad“
a některé dávky jsou vázány na místo trvalého pobytu.
Např. příspěvek na bydlení (asi nejdostupnější dávka)
nemůže získat občan s trvalým pobytem na úřadu.

Přihlásit trvalý pobyt na ohlašovnu obecního úřadu může jenom obecní úřad
a jenom občanu, kterému nechal trvalý pobyt ve své nemovitosti zrušit majitel.
O dávky státní sociální podpory či pomoci v hmotné nouzi musíte na úřadě v místě svého trvalého pobytu.

Pro účel nároku na pomoc od státu budete posuzována společně s ostatními osobami ve společné domácnosti (úřad si zjistí, kdo všechno má s Vámi stejný trvalý pobyt).

Dávky státní soviální pomoci (příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, přídavek na dítě) se vyplácejí zpětně (v tomto se Ocko mýlí), lze o ně požádat max. 3 měsíce zpětně od data podání žádosti.

Více informací najdete na webu úřadu práce,
nebo Vám poradí pracovnice na kontaktním místě úřadu práce.

Státní sociální podpora:
http://portal­.mpsv.cz/soc

Pomoc v hmotné nouzi:
http://portal­.mpsv.cz/soc/hn

anonym

Pro vyplacení jakékoliv dávky je třeba mít trvalé bydliště v rámci místa působnosti úřadu, po němž nárok na dávky uplatňuješ. Majetek se nezkoumá. Žádná dávka se nevyplácí zpětně, naopak všechny od data podání (maximálně od data rozhodnutí o poskytnutí dávky – ale to jen v případě, že by úřad zjistil, že v podání jsou chyby nebo nesprávné údaje).