Avatar uživatele
Psiliana

Sociální dávky, příspěvek, životní minimum

Dobrý večer, mám jeden pro mne velice důležitý dotaz. Jsem z toho již zoufalá. Před pár týdny jsem přišla o práci, ve které se mnou můj zaměstnavatel nehezkým způsobem zametl. Ale to je už jedno. Jde o to, že příspěbek od ÚP nedostanu, neb k odpracované povinné lhůtě mi schází asi 18 dní. Příspěvek na domácnost také nedostanu, neboť jsem v bytě hlášena s kamarádkou, která ovšem bydlí o 200km jinde, tady má psáno pouze TB. Na nájem tedy nepřispívá nic, jen je zde psaná, to ovšem nikoho nezajímá. Z bytu nemůže být odepsána, neb ona je hlavní pronajimatelkou od města, já jsem pouze „spolunájemce“, takže pokdu by se odhlásila já bych zde nemohla bydlet, nejsem zde potřebnou dobu k tomu abych byla přepsána na hlavní a jedinou pronajimatelku a tudíž abych dostávala příspěvek na bydlení. Jde mi o to, že v tuhle chvíli nedostávám od nikoho nic, jsem nezaměstnaná, nnemám ani přídavky od ÚP, ani od sociálky. Je tohle možné ? Doufám že ne .. práci si samozřejěm pokusím najít co nejdříve, ale co do té doby ? To mám zemřít hlady ? Nevím si rady .. kdo mi prosím pomůže, kam se mám obrátit ? Mám nárok alespoŇ na nějaké životní minimum ? Nemám teď prostě ani korunu a nikdo mi nic nedává. Naopak mám jen platit. Předem děkuji za odpovědi a případnou pomoc
Doplňuji:
Hledala jsem odpověď i na různých strkánkách, ale bohužel bezúspěšně. Mohl by mě kdyžtak někdo pouze nasměrovat, když jste už nevěděli konkrétně ? Děkuji :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4933 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Zažádejte se na příslušném úřadě,kam patříte podle bydliště o příspěvek v hmotné nouzy,,ve Vašem případě se bude jednat o příspěvek na živobytí,jelikož na příspěvek na bydlení,jak píšete sama nemáte nárok. Dále bych se rovnou informovala,zda nemám nárok na mimořádnou okamžitou pomoc…

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek