Psiliana

Sociální dávky, příspěvek, životní minimum

Dobrý večer, mám jeden pro mne velice důležitý dotaz. Jsem z toho již zoufalá. Před pár týdny jsem přišla o práci, ve které se mnou můj zaměstnavatel nehezkým způsobem zametl. Ale to je už jedno. Jde o to, že příspěbek od ÚP nedostanu, neb k odpracované povinné lhůtě mi schází asi 18 dní. Příspěvek na domácnost také nedostanu, neboť jsem v bytě hlášena s kamarádkou, která ovšem bydlí o 200km jinde, tady má psáno pouze TB. Na nájem tedy nepřispívá nic, jen je zde psaná, to ovšem nikoho nezajímá. Z bytu nemůže být odepsána, neb ona je hlavní pronajimatelkou od města, já jsem pouze „spolunájemce“, takže pokdu by se odhlásila já bych zde nemohla bydlet, nejsem zde potřebnou dobu k tomu abych byla přepsána na hlavní a jedinou pronajimatelku a tudíž abych dostávala příspěvek na bydlení. Jde mi o to, že v tuhle chvíli nedostávám od nikoho nic, jsem nezaměstnaná, nnemám ani přídavky od ÚP, ani od sociálky. Je tohle možné ? Doufám že ne .. práci si samozřejěm pokusím najít co nejdříve, ale co do té doby ? To mám zemřít hlady ? Nevím si rady .. kdo mi prosím pomůže, kam se mám obrátit ? Mám nárok alespoŇ na nějaké životní minimum ? Nemám teď prostě ani korunu a nikdo mi nic nedává. Naopak mám jen platit. Předem děkuji za odpovědi a případnou pomoc
Doplňuji:
Hledala jsem odpověď i na různých strkánkách, ale bohužel bezúspěšně. Mohl by mě kdyžtak někdo pouze nasměrovat, když jste už nevěděli konkrétně ? Děkuji :(

Nejlepší odpověď
kropitko

Zažádejte se na příslušném úřadě,kam patříte podle bydliště o příspěvek v hmotné nouzy,,ve Vašem případě se bude jednat o příspěvek na živobytí,jelikož na příspěvek na bydlení,jak píšete sama nemáte nárok. Dále bych se rovnou informovala,zda nemám nárok na mimořádnou okamžitou pomoc…