PAMĚŤ ****

Jaké metody jsou nejúčinější abych si zapamatovala(naučit) učit

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Cvičit mozek. A používat ho. Po zadání do vyhledavače najdeš spousty odkazů na různá cvičení

Další odpovědi:

Zlatý

Seznam se dole s Nápovědou, jak se má pokládat otázka! A přečti si to několikrát, jen tak si to dobře zapamatuješ ))

Pokročilý

Souhlasím s Drapem. Také můžeš mozek podporovat čaji, meditacemi, relaxacemi, můžeš zkusit i imaginaci na odreagování. Také je dobré si jít hned po učení lehnout a trochu se prospat, pak se jít projít a znovu si to přečíst, zapamatuješ si pak až 90% toho, co jsi se naučila ;) Ovšem jsou i jiné způsoby – třeba pervitin, ale to radši nezkoušej :P ;)

Pokročilý

Prostě opakovat a opakovat a opakovat, říká se že sedmkrát stačí aby si to člověk zapamatoval, tak to zkus raději desetkrát :-D Dej k tomu nějaké zdravé vitamíny (Ginkgo biloba) na podporu paměti a uvidíš.

Ve vaření nám jedna učitelka řekla, že když se chceš něco dobře naučit, potřebuješ hořčík. Ten obsahují nějaké doplňky stravy a také magnéska a oříšky - např. Studentská pečeť - je pro studenty, proto do ní dávají více oříšků.

Zlatý

Tak je více metod a tak jak se lidé kus od kusu liší, bude to i s těma metodama.
Já jsem to jako student dělal tak, že co jsem se potřeboval naučit nazpaměť, učil jsem se těsně před spaním, třeba v posteli. A hned potom jsem usnul. Ráno jsem se probudil a pamatoval jsem si to. Určitě na to bude nějaké vědecké zdůvodnění, ale o to nyní nejde.
Zkus se sledovat sama. Jedině ty zjistíš co ti vyhovuje a kde máš potenciál v učení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.