hapiky

Pamatujete si ještě na zpětnovazební superhety?

Nejlepší odpověď
orwell

A nepleteš si to náhodou se zpětnovazebním audionem, tzv. dvoulampovkou? Superhety snad žádnou řiditelnou kladnou zpětnou vazbu neměly. Ta rádia, co ji měla byla s přímým zesílením. U superhetu by se teoreticky dala zavést v mf zesilovači, ale nevím, že by se toto dělalo. Zápornou zp. vazbu v nf zesilovači najdeš prakticky všude. To, co píšeš se mi nějak nezdá.

Další odpovědi
briketka10

Proč sem vkládáš takovou otázku?
Každý si najde co to je na Googlu :))

Jojo Michal Kole, kde je mu konec.
ten by ti dal přednášku až by se ti
z ní tak zamotala hlava, že by sis
musel vzít dva Ibalginy 😁

Rozuměl elektronice a těm různým
schématům, jako nikdo z nás tady.
Jenže brzy nás opustil a zemřel mlád.
http://www.elek­tronovinky.cz/kon­strukce/dva-jednoduche-prijimace-s-jednou-elektronkou

Jiří Bohumil

No jasně, jsem tak starý, že mi je ten pojem ještě povědomý. Ale proč se na to ptáš, to už je dávný „dějepis“.:-)

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dne-9-listopadu-nas-opustil-michal-kolesa

briketka10

Ještě k jeho úmrtí:

dne-9-listopadu-nas-opustil-michal-kolesa

briketka10

profil Michala Kole

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/13974
doufám, že to zase nebude 2× :(

orwell

briketka10: V pozdní noční dobu se mi už nechtělo moc číst nějaké články, ale dnes ráno jsem mrknul na tebou uvedený web (následně použil i Googel), ale dozvěděl jsem se jenom to, co jsem napsal do své odpovědi. Na termín zpětnovazební superhet jsem nikde nenarazil. V uvedeném článku je na obrázku č.3 zobrazeno schéma zpětnovazebního přijímače a na obr. č.9 superhetu. Anglický název (pod obrázkem) je jednoelektronkový superhet přijímač. Ale nikde v textu v souvislosti s ním není uveden přívlastek zpětnovazební. Jinak to tvrzení, že Michal Kole rozuměl elektronice jako nikdo z nás tady, je dost odvážné. Je nás tu hodně a těžko říct, co kdo z nás dělá nebo dělal. Já zde Kolesu nepamatuji, ale kdysi jsem náhodně narazil na web s jakýmsi elektrokurzem (nebo co to bylo), autor byl Michal Kolesa. Vůbec jsem tehdy netušil o koho jde, ale místy bych si dovolil v článku s ním nesouhlasit (když to řeknu kulantně). Nechci si tu budovat image moudré sovy (což asi právě dělám) tím, že budu kopat do nebožtíka, ale jako nějaký velký odborník v elektrotechnice mi nepřipadal. Jedno se mu ale upřít nedalo, muselo ho to strašně bavit.

briketka10

Mám pomalý net zřejmě se mi zobrazí příspěvek 2×.

http://www.bles­k.cz/clanek/di­gital-internet/218542/z­emrel-michal-kolesa-29-legendarni-postavicka-ceskeho-internetu.html

briketka10

Mám pomalý net zřejmě se mi zobrazí příspěvek 2×.

http://www.bles­k.cz/clanek/di­gital-internet/218542/z­emrel-michal-kolesa-29-legendarni-postavicka-ceskeho-internetu.html