Avatar uživatele
jirka F

Pamatujete si ještě éru, kdy začínaly vznikat dotykové mobily a tablety?

Já jen tak matně, byl jsem ještě malý, ale pamatuju si na reklamu s Pavláskem.

Zajímavá 0 před 458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pamatuji si ještě doby, kdy v celé vesnici byly třeba jen 2 – 3 obyčejné telefony. Pokud chtěl někdo volat do jiného města, musel volat přes ústřednu a čekat, až mu spojovatelka propojí dráty

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Schluker

Jasne, ze pamatuju. Reklama s Pavlaskem fakticky neni z doby vzniku dotykovych telefonu. Ty tu byly o dost driv. O tabletech jak je zname se da mluvit ramcove od roku 2010.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

„Začínaly vznikal“ je dost neurčitý pojem, ta technologie je docela stará. Pamatuju malé třeba 2,6 palcové displaje, kde se dalo používat jen dokykové pero, proto ty mobily měly i klasickou klávesnici … Třeba tento: https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/evolveo-gx602/#specifikace/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Můj první telefon byla Motorola D170, takže ano, pamatuju. Jestli jsem na nějaký nezapomněl, pak můj první dotykový bylo nějaké HTC s do strany vysouvací HW klávesnicí, někdy okolo roku 2006.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

To se ještě pohodlně ovládali jednou rukou, nebyly sice elegantně tenké ale měli větší baterie a nestrávil půl dne na nabíječce, některé měli dokonce objektivy místo té rozsypané čočky na skleněných zádech, lepší reproduktory a hlavně 3,5mm konektor pro sluchátka

(edit:) Dobře, tak s tou kvalitou reproduktoru a kamery si to možná špatně pamatuju, ale ten prostor navíc by se rozhodně k vylepšení dal využít

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pamatuju éru, kdy mobily ani tablety neexistovaly. A na zavedení pevné telefonní linky se čekalo několik let.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já ještě pamatuji telefon z kelímků od jogurtu, který jsme si dělali no a samozřejmě si pamatuji ty obrovské telefony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ano, pamatuju si domu, kdy se začínaly (ty mobily a ty tablety, eo ipso, začínaly, nikoli začínali, ne, že bych byl hnidopich, ale nějaký další 🤪 tu psal, že umíš česky, tak jenom jako – aby bylo jasno! 😅) dotykové handheldy, terminály, tablet PC, dokonce pamatuju i dobu, kdy začínaly NMT 450 telefony, to jsem byl sice malý, ale pamatuju, to samé, třeba, rozjezd GSM služeb.

A co je meritem dotazu? Jako jestli tu dobu pamatuju? Pokud ano, pamatuju. Sice nechápu absolutně, k čemu Ti ta informace bude, ale tak jako prosím, no. 🤦‍♀️🤪🤷‍♀️🙄😅

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aevul

Filip84: Že zrovna ty, který nedokážeš napsat větu bez chyby, kritizuješ chyby druhých. A ještě si povolej admina, aby to smazal, ty chudáku.

Avatar uživatele
aevul

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek