Avatar uživatele
jendahun

Pamatujete dobu,kdy…

Probírali jsme s kolegou v práci včera doby,kdy jsme jezdili na podnikovou rekreaci ROH na Pahrbek,Čalovo,zá­jezdy na vinobraní a burčák,konference ROH – přežírání se,bezúročné půjčky FKSP,nadávali na pracovní soboty.Byl jsem dělat včera i dnes,dobrovolně a bez nadávání,musel jsem.Zaplacené to dostanu asi až v říjnu…
Doplňuji:
Jo mladí nevěří ničemu od starších a nedají si poradit.Včera jsem se dověděl,že můj o dvacet let mladší bráška,neplatil hypotéku a na mamku banka poslala exekutora,protože ručila svým bytem.Vlastně i staří jsou někdy blbí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, anonym, Kerberus, tom004, anonym před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Souhlasím s Barbakánem.Ne všechno bylo špatné.U rekreací ROH,si troufnu tvrdit,že neměli chybu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já měl dokonce i svatební cestu na rekreační poukaz od ROH do luxusního hotelu v Mariánkách.
(Ovšem málokdo dnes už ví, že dělnické rekreace, závodní jídelny
(i eintopf) a plno dalších vymožeností jako první založil už Hitler.
To byl také jeden z důvodů, proč měl ještě před válkou, jako kancléř takovou masovou podporu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jo,to byly časy! Ti mladí tomu neuvěří!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Nebylo všechno špatné, já vyštudoval, objel 5–6 podniků a tam měli jedinej dotaz: kdy můžete nastoupit ? závodní stravování, levné ubytování, podniková rekreace ROH, školka pro děcko, vlastní zdravotní středisko a podnikový byt do 3 let, studijní volno v pracovní době, doprava do zaměstnání zdarma účelovým spojem. Tomu dneska nikdo z mladých nevěří. Možná proto ten systém skončil v kotrmelcích, kdo to ví…jenomže co se děje dneska to je zas opačný extrém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

S ROH jsme poznali vlastně celou naši republiku.Nejen na rekreacích typu Anděl na horách(Harrachov,Rož­nov,Tatranská Lomnica,Liptovský Mikuláš..),ale také zájezdy do sklípků,zámků.Vždy za pusinku.Lázeňské pobyty pracujících byly samozřejmostí, za určitou dobu a délky zaměstnání se někdo jel léčit do lázní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek