jendahun

Pamatujete dobu,kdy…

Probírali jsme s kolegou v práci včera doby,kdy jsme jezdili na podnikovou rekreaci ROH na Pahrbek,Čalovo,zá­jezdy na vinobraní a burčák,konference ROH – přežírání se,bezúročné půjčky FKSP,nadávali na pracovní soboty.Byl jsem dělat včera i dnes,dobrovolně a bez nadávání,musel jsem.Zaplacené to dostanu asi až v říjnu…
Doplňuji:
Jo mladí nevěří ničemu od starších a nedají si poradit.Včera jsem se dověděl,že můj o dvacet let mladší bráška,neplatil hypotéku a na mamku banka poslala exekutora,protože ručila svým bytem.Vlastně i staří jsou někdy blbí.

Nejlepší odpověď
tom004

Souhlasím s Barbakánem.Ne všechno bylo špatné.U rekreací ROH,si troufnu tvrdit,že neměli chybu.

Další odpovědi
anonym

Já měl dokonce i svatební cestu na rekreační poukaz od ROH do luxusního hotelu v Mariánkách.
(Ovšem málokdo dnes už ví, že dělnické rekreace, závodní jídelny
(i eintopf) a plno dalších vymožeností jako první založil už Hitler.
To byl také jeden z důvodů, proč měl ještě před válkou, jako kancléř takovou masovou podporu.

anonym

Jo,to byly časy! Ti mladí tomu neuvěří!

lexx

Nebylo všechno špatné, já vyštudoval, objel 5–6 podniků a tam měli jedinej dotaz: kdy můžete nastoupit ? závodní stravování, levné ubytování, podniková rekreace ROH, školka pro děcko, vlastní zdravotní středisko a podnikový byt do 3 let, studijní volno v pracovní době, doprava do zaměstnání zdarma účelovým spojem. Tomu dneska nikdo z mladých nevěří. Možná proto ten systém skončil v kotrmelcích, kdo to ví…jenomže co se děje dneska to je zas opačný extrém.

anonym

S ROH jsme poznali vlastně celou naši republiku.Nejen na rekreacích typu Anděl na horách(Harrachov,Rož­nov,Tatranská Lomnica,Liptovský Mikuláš..),ale také zájezdy do sklípků,zámků.Vždy za pusinku.Lázeňské pobyty pracujících byly samozřejmostí, za určitou dobu a délky zaměstnání se někdo jel léčit do lázní.