eva

Otřes mozku – projeví se hned?

Dcera má 17 měsíců a bouchla se do hlavy.Vzápětí se pozvracela a pak za hodinu a půl znovu.Je možné že má otřes mozku a že by se tak hned projevil?

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den.Je to otřes mozku a je třeba jít s vaší dceruškou k lékaři a nebo zajít na pohotovost!Může se jednat také o vážnější zranění která nejsou navenek vidět.Rozhodně návštěvu u lékaře nebo na pohotovosti neodkládejte.Ne­dávejte ji zatím nic k jídlu,ale musí pít po doušcích čistou vodu.Kdyby to nešlo jinak tak zavolejte neprodleně záchranku.Vaše holčička ještě není dost stará ani dostatečně vyvinutá ,aby se to dalo jen vyležet!Přeji vám a vaší holčičce ať vše dopadne více než dobře.ZDRAVI VAS ZAJ-PO.

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

Další odpovědi
RAB

Je to možné-já bych doporučovala jít k lékaři.

anonym

Podle mých chabých znalostí – přesně takto se otřes mozku projevuj!!
17.měsíců? Uhánějte k lékaři!! Nejhorší,co se může stát,je to,že dostanete vynadáno,že panikaříte,což se jistě nestane. Běžte!

Nuk nuk

Ano, pokud dítě po úderu do hlavy zvrací, pak se s velmi vysokou pravděpodobností jedná o otřes mozku. Na nic se neptejte a jeďte na pohotovost!!!!

Já jen nechápu, že v takových případech máte ještě čas sedět u počítače.

mosoj

Vůbec nenapadám Vaše odpovědi a celkem s nimi souhlasím.
Ale táži se – kdo z Vás pokud se to stane tak jak je popisováno, bude čekat až dostane nějakou nekvalifikovanou odpověď ze serveru ???????
Takže jisté pochybnosti tato otázka určitě vyvolává.
V tom případě lze jenom souhlasit s Nuk nuk.

člověk

zdravím likvidátorku své dcery,protože může mít krvácení do mozku a zemřít
a nebo jen pro vás banalitu jako je posunutí kostí a tím mentální retardaci,ale zase na ní budete dostávat důchod a zdravotní,
také cesta jak přijít k penězům

Michal

Běžte s dcerou ihned k lékaři.Vypadá to,že to je otřes mozku,ale ať rozhodne neprodleně lékař!

eva

Pro „nuk nuk“.Čas sedět u počítače jsem měla proto,že dcera spinkala a já jsem nebyla schopná dělat nic jiného,tak jsem tiše seděla v pokoji a čekal jak jí bude až se probudí.

eva

Jé,až ted jsem si všimla diskuze.Děkuji vám děvčata.Byla jsem z odpovědi toho Člověka 🙂 docela vykolejená.Copak „normální“ člověk jako třeba já,si ví okamžitě v každé situaci rady?No,řekně­te sami?

annas

Člověče, Evino dítě je Vaší dcerou? Napsal jste: " (Já – podmět) zdravím (přísudek) likvidátorku své dcery". Připomemu mluvnici. Vy jste znalec, takže určitě víte o shodě přísudku s podmětem a používání přivlastňovacích zájmen.

Opět se vyjadřujete nevhodně.

annas

Chtěla jsem vyprovokovat diskuzi, proto jsem napsala „chyták“ do první části své odpovědi.
Za druhou částí své odpovědi, že se člověk vyjadřuje nevhodně a urážlivě, si stojím.

kropitko

Ve vyjádření člověka,nejde tak ani o to,jak to napsal,ale co napsal. Člověku vaše nenávist vůči ženám,je známá,myslím,že jste musel na hlavu upadnout také,ale už asi v raném dětství a nemůžete to matce zapomenout.

annas

Já vím, Kropítko, že to není rozhodující. Ale jen jsem chtěla připomenout, že by se Člověk měl nad sebou zamyslet a uvědomit si, že píše nesmysly, i když se považuje za odborníka ve všech oblastech.

anonym

Kdyby ten tvor,co sám sebe nazval Člověkem,dokonce s velkým „Č“ řekl tohle v hospodě,uviděl by čerta zblízka.

annas

Bubco, Vaše vyjádření je jako vždy výstižné.
Kvůli hrubým připomínkám si tento jedinec opravdu nezaslouží pojmenování Člověk.

kropitko

naštěstí je to člověk s malým,to velké, jen aby bylo jasné,že jde o něčeho název.