Bronzový

Oslovování dospělých a rodičů dětmi - co vy na to?

Já jsem byl vychováván v tom, že oslovit rodiče (nebo i jejich vrstevníky- dospěláky) křestním jménem je nepřípustné, pomalu hřích. A starší generace dokonce pamatují, že děti museli rodičům vykat. V současnosti se to ale posouvá a děti běžně tykají dospělým a dnes jsem dokonce zaregistroval, že šestiletý kluk oslovuje otce jeho křestním jménem (je to slušná rodina- to konstatuji, ne ironizuji). Co vy na to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Oslovením- táto, mámo, /babičko, dědo/vyjadřují děti jednak svůj vztah k oslovované osobě a pak i určitou úctu k ní.
Oslovování rodičů,/potažmo všech starších lidí/ jmény, se mně nelíbí.
Připadá mi to neuctivé a hrubé vůči nim.
Ale komu dnes záleží na úctě ke starším.
Ony vztahy mezi lidmi vůbec, nějak zhrubly.

Další odpovědi:

Zlatý

i ja jsem tak vychovana,starsim zasadne vykam pokud sami nepozadaji o tykani.moje mamka vykala svym rodicum,mym prarodicum,protoze k tomu byla take vedena. dnesni mladez je drza,nevychovana a ke starsim zadnou uctu nema.potom se neni cemu divit,ze deti v dospelosti aplikuji nasili a tyrani na vlastni rodice.tot muj nazor a nemusi souhlasit s nazorem ostatnich,prominte.

Bronzový

Moje matka vždycky říká " mladí jsou hrozní, to za našich mladých let ....." určitě to znáte. Já jsem nikdy nechtěla být v tomto jako ona, ale bohužel už jsem to taky několikrát vyřkla. Nová generace tvoří nové normy,ne každému se to líbí, ne každý souhlasí.

Zlatý

Zlatý

mne nazáleži na oslovení, záleži na intonácii oslovenia. To isté oslovenie môžete povedať hrubo, surovo, úctivo, nežne, výsmešne,...

Pokročilý

básník Saifert,ve svojich vzpomínkách píše,že se svou maminkou měl hezký vztah,protože jí oslovoval křestním jménem
Josef Čapek toto píše o svém otci,že k sobě našli cestu,když se chovali jako kluci,říkal mu jménem,ale nedokázal by jej netolerovat

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.