Nanoon

Ořechy v bramborovém salátu

Chtěl bych vědět, jaký ma původ tradice dávání ořechů do bramborového salátu na Vánoce a proč se to dělá.

Odpovědi
Drap

Nevím jestli je to tradice, možná jak v které lokalitě, ale ořechy se dávají kvůli chuti a nejenom na vánoce.

Nikkol

U nás to rozhodně tradice není, v životě jsem o tom neslyšela.

hanulka11

Já tedy nikdy ořechy do bramborového salátu nedávám a neznám nikoho ,kdo by to dělal.
Ale proč to nezkusit nějakou zdravou verzi …místo uzeniny ořechy … chuť pak je jiná .

Tíšek99

V čechách(nebo asi jenom v naší rodince) se dávají ořechy do něčeho jinýho.
Tady je tradice: brambory,vejce,ma­jolka(někdy),ci­bule okurka (kyselá).....­.............­..........

janek66

Ořechy, jablko, celer…
Kdo jednou okusí, neodolá 🙂
Přidává se to pro lepší chuť.Aby nebyl salát pořád stejný.A hlavně na vánoce aby byl „lepší“ než obvykle.