Opravné položky k pohledávkám

To ne,účtujeme v podvojném účetnictví,nej­smeplátci DPH a dle reformy účetnictví PO z rozhodnutí zřizovatele vedeme účetnictví ve zjednodušeném rozsahu podle §13 a)zákona 563/1991 Sb. Na školení nám říkali, že nemusíme, ale můžeme účtovat o opravných položkách k pohledávkám (máme pohledávky), ale chtěla bych vědět,kde je to napsáno.Děkuji

Odpovědi
standa

AHA, tak to je celé jinak 🙂

Doporučuji prostudovat např. postupy účtování o opravných položkách, na které odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/finance/u­cetnictvi/ces­ke-ucetni-standardy/pod­nikatele/005.as­px