jaymes

Opravdu jsme sociální stát?

Stát platí jen co vidí na očích cikánů a imigrantů. Pro Čechy není nic. Když máme něco dostat, tak akorát stát hledá nějaké výmluvy, aby nemusel svým vlastním lidem pomáhat. Tzn. šetří na chudých a to je ne ospravedlnitelné.
Příspěvky na bydlení – směšně malé. Na nájem dáte půlku výplaty a stát vám dá příspěvek přes 1000 Kč
Příspěvky na děti – to samé
Invalidní důchody – jsou tři stupně a stát schválně lidem tyto příspěvky odebírá nebo snižuje jen proto, aby měl pocit, že ho nikdo neokrádá. Nevím kolik to jsou, ale ten nejmenší je asi 3000 kč a to je na šibenici pro státního úředníka
Životní minimum – Asi 3000 Kč, za to se žít vážně nedá.
Příspěvky na nemocné, na osobu blízkou atd- k smíchu
Pohřebné, porodné – neexistuje
Podpora v nezaměstnanosti – asi 60 % z bývalé mzdy a navíc se to snižuje. To je taky k smíchu. Navíc z úřadů práce se vyhazují lidé, protože stát chce mít pocit, že snižuje nezaměstnanost, díky tomu ty lidi odsoudí k bezdomovectví. Nedivím se, že potom úřednice na pracácích mají strach, protože jim lidi vyhrožují a mlátí je. Bodejť by ne a dobře jim tak.
Starobní důchody – 10 000 průměr, na léky pro staré lidi nemůže stačit.
Dávky hmotné nouze – to je absolutní sviňárna. Abyste dostali nějaké dávky, tak vám stát bude kontorlovat majetek a když nějaký budute mít, tak vás bude nutit ho rozprodat. Takže prodáte auto, televizi, počítač, dům, přestěhuje se z domu do nějaké špinavé garsonky a stát vám možná dá almužnu.

Opravdu jsme sociální stát?
Jak je možné, že státní úředníci a politici ještě nevisí na kandelábrech?

Nejlepší odpověď
lexx

jsme cokoli jiného jen ne sociální stát

Další odpovědi
Quimby

„Jak je možné, že státní úředníci a politici ještě nevisí na kandelábrech?“

No jo, to je jasný, oni jsou ty zlý. Tak když to vydíš tahle jasně, tak proč nekandiduješ? Když by se mělo pomáhat chudým, tak tím bys jim pomohl, ne?
Nebo se bojíš, že by tě pak taky chtěl někdo pověsit?
Jinak stát není živá věc, vždy za to mohou lidé.

Pro lahny:

Systém nikdy za nic nemůže, vždy za to mohou lidé. Já revoluci nezažil, ale nikdy sem ji nebral jako slib toho, že to automaticky bude lepší, demokracie neni o nic lepší než komunismus když oboum vládnou špatní lidé. Oboje může být dobré, když vládnou ti správní. Ale rozdíl je v tom, že v demokracii se to dá změnit, v tom já teda vídím největší plus.
Proč by měl jít někdo pracovat do dolů? Proč obhajuješ utiskování vzdělaných lidí v jednom systému a utiskování nevzdělaných lidí v druhém systému?
Vzdělání si můžeš doplnit a můžeš se stát tím „intelektuálem“ jak píšeš.
Nemám nic proti práci ve fabrice, sám tam mám přes prázdniny brigádu a lidé jsou tu hodní lidé. Já bych se ale dlouhodobě s takovou prací nespokojil, proto chci studovat dál a pak jít jinam. Aspoň mám kam a nikdo mě v tom omezovat nebude.
A naočkovaný ničím nejsem, ale na víc než mě odsoudit k těm druhým se nezmůžeš.

anonym

Plně s tebou souhlasím.
pro Quimby
Jsi tak slepý a nebo naočkovaný modrými ptáky?
Za celý tento stav může KAPITALISTICKÝ systém.Za komunistů toto neexistovalo, protože każdý dostal práci a NEBYLY potřeba žádnē sociální dávky.Pokud někdo namītne, že tenkrát si lidí také málo vydělávali, tak já namītám přesně jako modří ptáci.MOHLI JSTE JÍT PRACOVAT JINAM.Ono do dolů, jak hutním, jako dojička krav, se nikomu nechtělo, protože to by!o NA SMĚNY. A to ti dnešní intelektuálové
bylî LÍNÍ.Já pracoval ve fabrice na dvě, někdy i na tři, směny a takovéto potíže jsem nikdy NEMĚL.V této době jsem též pracoval na směny a výplaty byly PODPRŮMĚRNÉ.

Drap

Stát v němž je kapitalismus ani nemůže být dostatečně sociální. Díky demokracii máš ale spoustu možností. Můžeš se vystěhovat tam , kde se ti to bude zdát příznivější. Co třeba Afrika a blízký východ ? Tam teď musí být spousta volného místa.

ReHu

Jo, často mám pocit, že ano.
Dokud lidi budou sociálně jednat a myslet, pak to těžko bude lepší v dohledné době.

Kapitalismus funguje trochu jinak a lidi, kteří tvoří systém mají základy myšlení ze socialismu. A ti, kteří je učí a školí, tak většinou taky.

Je to téma na román a zbytečný výdej energie 🙂 🙂 🙂

anonym

Pláčeš dobře, ale na jiném hrobě. Kdybych napsal, kdo je příčinou tohoto stavu, byl bych smazán!

mosoj

Ne nejsme sociální.
Žádný současný kapitalistický stát není sociální. Dobu kdy byl kapitalismus sociální, jsme strávili v socialismu.
Prosím neplést si pojem sociální a socialistický.

dědapetr

Když budou všichni študovani tak kdo bude vykonávat tu práci kterou študovani dělat nebudou a nechtějí. Jednou přijde doba kdy nebudou řemeslníci a potom se řemeslo bude platit zlatem a budou to právě ti šdudovaní a vzdělání lidé.

Quimby

Barbakan: co je prosím příčinou?

střevo

ty vole, slovo havel tady nemůžeš napsat, to modrý ptáci mažou:-))

anonym

🙂