Dzejkob

Opravdu jde vložit podprahová reklama do videa?

Jako je ukázáno na tomto videu:

http://www.stre­am.cz/video/505051--2-afera-streamgate-kazma-a-meldik-umistili-do-sveho-videa-reklamu-na-aquilu

? Velice by mě to zajímalo, protože se mi to nelíbí..

Nejlepší odpověď
anonym

Technicky – samozřejmě.V praxi ne, je to zakázané.To si nikdo nedovolí.Doufám.
Mluvím o reklamě. Jinak,např. v politice,je každý prostředek dobrý.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­prahov%C3%BD_sig­n%C3%A1l

Další odpovědi
PostApMan

Ano opravdu jde vložit podprahová reklama do jakéhokoliv snímku, ve formě zvuku, písmen, obrazu apod. Jak v USA tak i EU je tento typ reklamy zakázaný, ale mnoho odborníků jí považuje za samou budoucnost reklamy.
Žádné otravné 15 minutové reklamní spoty, jen jednosekundové záblesky během filmu, díky kterým si behěm filmu skočíte koupit sušenku, mineralní vodu, auto a kdo ví co ještě.

Podívejte se na můj příspěvek v otázce od Mosoje, je tam odkaz na celý článek:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-co-je-skryta-reklama

anonym

… běžně taková reklama používá u filmů – v každém filmu jich najdete desítky a bývají skutečně objednané a zaplacené, tzv. „product placement“. Stačí už jen když agent svému šéfovi zvedne mobilní telefon konkrétní značky.
Doplňuji:
jinak ovšem video které odkazujete ale falešné, snimek podprahove reklamy nezmizi rychleji nez jakykoliv jiny, snimky se zobrazuji jeden za druhym konstatni rychlosti… a vubec už jen předpoklad že by měl člověk být schopen vnímat jediný snímek z 30ti/sekundu je spíše chybný, takto podprahova reklama nefunguje.

led

ano, je to veľmi jednoduché. Svojho času jedna česká komerčná televízia dokonca bola žalovaná za podprahové vysielanie.
rarita: v časoch 2.sv.vojny v jednom nemeckom týždenníku bolo v určitých intervaloch vložené okienko s tvárou usmiatého Stalina – to bolo tiež podprahové vnímanie, pekný úspech sovietskej rozviedky.
Doplňuji:
v súčasnosti vkladaný reklamný blok počas vysielania filmu je tiež na báze podprahového vnímania. Či chcete, alebo nechcete, vnímate to.

ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-co-je-skryta-reklama