jakho

Opravdu existuje mafie?

Nejlepší odpověď
quentos

jistěže … zejména v Itálii a Argentině; u nás se jetš tolik nerozmáhá, takže o ní běžní občané málo vědí. Jsou však země mafií natolik prolezlé, kde je mafiánský svět natolik sofistikovaný, že tamějším vládám nezbývá, než se s tím jen smířit.

Další odpovědi
anonym

= synonymum pro organizovaný zločin.Ten sakra existuje.Mafi­e,opravdová italská mafie-Cosa Nostra také.+ odnože.
Asi nejhorší jsou ruské.Oni nemají už vůbec žádné zábrany.

delabrutale

Ano, ale bohužel nemůžu souhlasit. V české republice Mafie neexistuje (aspon v tom správném slova smyslu). V ČR bují pouze organizované zločinecké organizace (jako kdekoliv jinde na světě) Správný význam pojmu Mafie viz wikipédia..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­fie

led

Mefia je pôvodne talianska sebaobranná organizácia ktorá postupne prerástla do zločineckej organizácie, neskôr sa rozšírila do celého sveta hlavne USA pod rôznymi menami.
V súčasnosti je to viacmenej synonymum pre zločinecké organizácie

oskar

Ja si myslim,že největši mafie je v Rusku.

panenka

Ano mafie existuje dodnes.

Jahoda

Ano, ale v České republice není (v jistém slova smyslu). Například Jakuza je mafie v Japonsku.

ReHu

O tom nepochybuj !

zuzka.kol.

ano