Avatar uživatele
RadimRychly

Kdo by měl platit opravu či rekonstrukci plynové přípojky k rodinnému domu – viz popis?

Původní neotázka
Oprava plynové přípojky k rodinnému domu

zakoupil jsem starý rodinný dům. Při rekonstrukci jsem zjistil, že plynová přípojka vedoucí od domu k hlavnímu vedení je cca 5 cm pod povrchem, což dle mého není určitě dobře, dle mého to nemůže splňovat dnešní normy. Od domu vede tímto způsobem cca 50cm, pak se ztrácí v zemi. Vedení je zrovna v místě příjezdové cesty do garáže, což je další věc. Opravu provádí určitě RWE. Kdo bude tuto opravu či rekonstrukci platit? Já nebo RWE?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2792 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Po hlavní řád to bude platit majitel domu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Vedení k plynoměru je RWE nebo EONU. Náklady na opravu jdou za nimi. Nejsem si ale zcela jist, že to nevyhovuje. Potrubí může vést i nad zemí. Nicméně koukám, že je potrubí ještě starého provedení. Již dlouho se v zemi používá kov v plastu. Musí se vyjádřit distributor plynu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Odbočku z hlavního řadu (ne řádu, řády jsou pro neřády) až po hranici pozemku vč. HUP vybuduje a spravuje plynárenská společnost. Co je už na tvém pozemku (domovní přípojka) je už tvoje a platíš si to sám. Přípojka musí splňovat normu ČSN EN 1775, případně další související normy – vše lze na netu vyhledat. Jinak je docela dobrý pokec na http://www.ces­kestavby.cz/jak-se-stavi-dum/rozvody-pripojky-plyn-5414.html#odstavec1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek