Avatar uživatele
iemms

Jak mám postupovat a jaké sankce mi hrozí?

V r. 1995 jsem započala i ukončila vybudování plynové přípojky, jak jsem nyní zjistila, návrh na kolaudaci jsem podat zapomněla. Topíme a vaříme tedy bez kolaudace, a to již 14,5 roku. Chci to napravit. Jak mám postupovat a jaké sankce mi hrozí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Souhlasím s bubcou,ale co když tu nemovitost budete chtít někdy prodat???

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Fuj to jsem se lekl. Plyn jsem dělal v roce 1996 a v tu chvíli jsem si nebyl jist zda jsem kolaudoval nebo ne. Naštěstí ano.
Co se týká plynu doporučuji dát vše do pořádku. Pokud by došlo k nějaké události )požár, výbuch) budete mít potíže s pojišťovnou a dáváte ji možnost se vyvinit.

Za kolaudaci se neplatí. Ale budete zřejmě muset mít nové doklady které se vyžadují ke kolaudaci.

  1. Zápis o tlakové zkoušce plynovodu.
  2. Revizní zprávu k plynovému zařízení.
  3. Zápis o odborném technickém přezkoušení plynového zařízení.
  4. Osvědčení o stavu komínů.

Nevím jestli něco neubylo nebo nepřibylo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

14,5 let…Nebylo by dobré nechat to být?
Pochybuji,že např.Plynárny by projevily zájem.Jistě víte,že v těchto věcech,jak se vytáhne kostlivec ze skříně.....Zná­te úřady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já bych vše uvedla do pořádku.Co není na katastru zapsáné neexistuje.Ne­dejbože kdyby se svámi něco stalo a pak bude těžké prokázat,že jste přípojku platila vy a mohl by být větší malér.Na Katastrálním úřadě vám jistě pomohou.Přípojku vám zbourat určitě nenechají.Vklad stojí nyslím 500Kč.Budou chtít určitě nějakou projektovou dokumentaci,kde je plynovod zakreslen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

DĚKUJU TÍI ZA DOTAZ,TAKÉ JSEM ZAMRTĚL A DNES PO PĚTI LETECH JSEM SI BYL PLYN SKOLAUDOVAT,V PO­HODĚ,JEN NEPOTŘEBUJU ZAMĚŘENÍ
A JEN DODAT SPOUSTU REVIZÍ,,COŽ MÁM

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek