Jak mám postupovat a jaké sankce mi hrozí?

V r. 1995 jsem započala i ukončila vybudování plynové přípojky, jak jsem nyní zjistila, návrh na kolaudaci jsem podat zapomněla. Topíme a vaříme tedy bez kolaudace, a to již 14,5 roku. Chci to napravit. Jak mám postupovat a jaké sankce mi hrozí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Souhlasím s bubcou,ale co když tu nemovitost budete chtít někdy prodat???

Další odpovědi:

Zlatý

Fuj to jsem se lekl. Plyn jsem dělal v roce 1996 a v tu chvíli jsem si nebyl jist zda jsem kolaudoval nebo ne. Naštěstí ano.
Co se týká plynu doporučuji dát vše do pořádku. Pokud by došlo k nějaké události )požár, výbuch) budete mít potíže s pojišťovnou a dáváte ji možnost se vyvinit.

Za kolaudaci se neplatí. Ale budete zřejmě muset mít nové doklady které se vyžadují ke kolaudaci.
1. Zápis o tlakové zkoušce plynovodu.
2. Revizní zprávu k plynovému zařízení.
3. Zápis o odborném technickém přezkoušení plynového zařízení.
4. Osvědčení o stavu komínů.

Nevím jestli něco neubylo nebo nepřibylo.

14,5 let....Nebylo by dobré nechat to být?
Pochybuji,že např.Plynárny by projevily zájem.Jistě víte,že v těchto věcech,jak se vytáhne kostlivec ze skříně.....Znáte úřady.

Bronzový

Já bych vše uvedla do pořádku.Co není na katastru zapsáné neexistuje.Nedejbože kdyby se svámi něco stalo a pak bude těžké prokázat,že jste přípojku platila vy a mohl by být větší malér.Na Katastrálním úřadě vám jistě pomohou.Přípojku vám zbourat určitě nenechají.Vklad stojí nyslím 500Kč.Budou chtít určitě nějakou projektovou dokumentaci,kde je plynovod zakreslen.

Bronzový

DĚKUJU TÍI ZA DOTAZ,TAKÉ JSEM ZAMRTĚL A DNES PO PĚTI LETECH JSEM SI BYL PLYN SKOLAUDOVAT,V POHODĚ,JEN NEPOTŘEBUJU ZAMĚŘENÍ
A JEN DODAT SPOUSTU REVIZÍ,,COŽ MÁM

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.