Frankfr.

Oplocení zahrady, ležící u řeky.

Prosím o sdělení jak daleko od břehu řeky lze vybudovat oplocení soukromé zahrady. Který zákon či vyhláška tento problem řeší. V sousedství jsou zahrady, které mají oplocení buď až k řece nebo zase třeba 5 m od ní. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
autacek

Je třeba mrknout do pozemkové mapy, pokud sahá Váš pozemek. Z praktického hlediska je ale asi lepší, obzvlášť pokud je řečiště nestabilní, postavit plot kousek dál od břehu, byť je Váš pozemek až ke korytu.

Další odpovědi
jirkajirka

K postavení plotu musíte mít povolení ze stavebního úřadu. Tam Vám řeknou bližší informace.Obyčejně bývá,že 3m od břehu vlastní majitel povodí k výkonu rybářského práva.

ladaadal

Pro stavbu plotu není potřeba žádné povolení. Jinak vzdálenost bych bral dle popisu Auticeka – mají-li ho ostatní k vodě, zvážil bych, jestli mi na jaře neodplave a nic jiného bych neřešil.

anonym

Já bych asi také volil plot až k vodě. Příjde mi to lepší. Co se stavebního povolení týče, tak si myslím, že se to odvíjí od toho, jaký plot budete stavět. Pokud se bude jednat o obyčejné pletivo, jako mají třeba tady: http://www.am­stor.cz/pleti­vo tak si myslím, že stavební povolení není potřeba.