jwood

Už jste zažili Opel Meriva, který má najeto 300 000 km? Co se může stát?

Kdo už zažil nebo zná Merivu s tímhle nájezdem? Co se u dieslu může stát? Zvlášť s tímhle číslem na tacho.
P.S. Rok to auto stálo. Ale jezdilo předtím,bude jezdit i teď. Nic o něm nevím,jen to,že hodně jezdilo. Mám se obávat cesty 1051 km v tahu?

Nejlepší odpověď
nyjono

Co se může s..t, to nevím, ale porouchat, pokazit, rozbít nebo dosloužit může kde co.
Záleží především na předchozí údržbě a způsobu jízdy.
Pokud uvažuješ o koupi, doporučuju s sebou vzít nějakého autoopraváře.
Tak jsme to udělali my, ale ani ten nemůže přijít na případné závady. To mi řekl před koupí. My jsme spokojeni.
;;;;;;;;;;;;;­;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;­;;;;;;;;;;;;

Než pojedeš 1000 km v tahu. doporučuju najet pár set km po okolí, aspoň v ČR, kdyby něco.
A důkladnou prohlídku v servisu.
Určitě změřit baterii.
Záleží také na serioznosti rodejce.

Další odpovědi
mosoj

I v Oplu jsou polská ložiska. Nicméně stát se může všechno, není to jenom o motoru. Třeba řídící jednotku k autu staršímu deseti let většinou neseženeš. V Německu se ovšem dělá repase, ale ani ta není levná.

ATLAS.CZ

Porouchá se a nebo bude muset na castou kontrolu k servismenovi

matesmc

Není zde uvedeno o jaký se jedná motor, ročník a jeho minulost.
Úpřímně, znám spoustu aut co mají podobný nájezd a jezdí pořád, a to koncern, ital, japonec aj. Opravdu záleží, jak o auto bylo staráno doposud. Po roce stání bych vyměnil olej, filtry (vč. palivového), svíčky a asi bude potřeba i brzdy. Pak bych se nebál 1000km.

Vyloženě ,,po**at” se ale může cokoliv a kdykoliv.