lukasz

Opakovane vytrznictvi

chtel jsem se zeptat co mi hrozi za opakovane vytrznictvi byl jsem za to v letech 2007/08 odsouzen a ted se bojim ze by me mohli znovu zavrit
Doplňuji:
a musi me za to odsoudit i kdyz jsem v poslednich letech zakon neporusil a snazil se zit sporadany zivot

Odpovědi
standa

Ano, při opakování tohoto trestného činu hrozí vyšší trestní sazba místo „až 2 roky“ to může být „až 3 roky“

§ 358 Výtržnictví
(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na TŘI ROKY bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

  1. OPĚTOVNĚ, nebo
  2. jako člen organizované skupiny.