led

Omýváte před jídlem ovoce a zeleninu?

sice taková otázka tu už byla, https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/oplachujete-veskere-ovoce-i-zeleninu-pred-spotrebou , ale tato je zaměřena jinak…
„Podle vědců z American Chemical Society "zaručené“ domácí metody vůbec nefungují. Je jedno, jestli si jablko otřete o tričko, utěrku, nebo jej propláchnete pod tekoucí vodou. Tak či tak se podle nich pesticidů nezbavíte.

Odborníci ale tvrdí, že existuje jednoduchá metoda, jak mít vaše chystané jídlo čisté a bez chemikálií. Stačí k tomu roztok sody bikarbony, tedy jedlá soda. Ta v jednoprocentní koncentraci dokáže odstranit z povrchu ovoce či zeleniny až 80 procent nežádoucích látek.

Samotný proces je už ale poněkud obtížnější. Potraviny nestačí v roztoku opláchnout, vědci ji pro docílení nejlepších účinků namočili do roztoku na 15 minut. Ale zafungovalo to."

Zdroj: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/207935-omyvate-pred-jidlem-ovoce-a-zeleninu-podle-vedcu-to-delate-spatne-poradili-jiny-trik/

souhlasíte s nimi?
Zdroj: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/207935-omyvate-pred-jidlem-ovoce-a-zeleninu-podle-vedcu-to-delate-spatne-poradili-jiny-trik/

Nejlepší odpověď
Drap

Nemám žádný důvod jim nevěřit. Dělat to ale zřejmě nikdy nebudu. Konzumuji většinu plodů z vlastní produkce, ničím nestříkám a hnojím hnojem. Myslím, že otření o tričko bude fungovat i nadále, jako to fungovalo doposud.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, jak to říkaj emeričtí vědci, tak to bude tutová pravda, určitě na tom něco bude (nebyla tady nedávno otázka ohledně serioznosti výsledků vědců a kterým vědcům nejvíce lidé věří, nebo to psali na novinkách? faktem je, že důvěryhodnost tvrzení emerických vědců a novinek se líší pouze v jedné věci > novinky nemusíme překládat) … dovedu si dobře představit, jak bude chutnat taková jahoda čtvrthodinky louhovaná v sodě …

hanny 2

Dávám kupované ovoce a zeleninu (papriky,rajčata) do roztoku vody+octa v poměru 9:1 na 15 minut.Kdysi jsem to slyšela v rozhovoru s Mudr.Calábkem (zakladatel University Nové doby) a dává mi to smysl,tak jsem to začala dělat.

Kepler

Já bych tedy webu, který zrazuje od používání toaletního papíru, moc nevěřil. NaHCO3 na obsah pesticidů nemůže mít vliv. Když je zelenina či ovoce špinavá, zaprášená nebo od hlíny, pak samozřejmě oplachuju. To je asi tak všechno, co můžeme udělat.

Chinchilla

Pesticidy co se pouzivaji na ovoce mohou byl polarni a nepolarni.
Polarnich je pry vice nicmene existuji i nepolarni.
Polarni pesticidy jsou rozpustne ve vode tim padem se dostavaji
z ovoce do pudy a odpadnich nebo podzemnich vod.
Nepolarni jsou rozpustne v tucich.
Jestli reaguji s octem nebo jedlou sodou to je otazka … asi zavisi na jejich
chemickem vzorci, nejsem zas tak velky chemicky expert asi by to bylo potreba analyzovat pesticid od pesticidu … herbicid od herbicidu.

Ja mam vetsinu ovoce a zeleniny od mati ze zahrady, kde zadnou chemii nepouzivame, ale co se tyce bananu, pomerancu, citronu a i jablek,
kterych se nam letos moc neurodilo tak to kupuju but v obchodaku
nebo nekde na trzisti popripade v sadarstvi. U citrusu, kivi, bananu
a ananasu se stejne slupka neji tak to moc neresim … jabka se
daji pri nejhorsi okrajet taky od slupky … aspon tak je pouzivam do
strudlu.

Mc Merkurion

… kdo asi ty výzkumy platí, viz například tato věta: "Lidé jsou nejméně šťastní v pondělí. Zjistili to vědci z Vermontské univerzity ve Spojených státech

Zdroj: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/207962-vedci-zjistili-kdy-jsou-lide-nejsmutnejsi-v-tento-jeden-den/
… to už je asi vše vybádáno, když maj čas se zabejvat prkotinama …

aliendrone

Nevím, nevím. Pondělí? ;) Podle mých vlastních zkušeností lidé NEJVÍC nesnáší nedělní odpoledne a večery. Kam se hrabe pondělí. Ale kdo ví, třeba se nepohybuji v té správné, genderově a multikulturně vyvážené socioskupině. ;) :D Tolik k výzkumu jůes sajensistů, či lépe chabé, z reality vytržené fantazii redaktora. :D :D :D