autacek

Omluvili byste se? Neměl by se omluvit i náš stát, za to, že nebyl schopen ukradenou věc přes všechny indície vypátrat?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/vypatral-svuj-ukradeny-notebook-ted-se-musi-omluvit-40349546#seq_­no=1&dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.hp&dop_req_­id=apUS8i1pdgM-202102011659&­source=clanky-home

Odpovědi
Mc Merkurion

… že se tomu divíš, to je přeci ta demokracie >>> zloděj má větší práva …
… jo, a proč by se měl dneska omlouvat stát, když se to stalo za slavných modrých ptáků a Kalouskovi TOPky, to je vidět, jakej byl za nich bordel …

JežíšKristus

Měl by se omluvit ten ajťák. Nezákonně napadl jejich soukromí. Je to jeho blbost, že si nechal ukrást laptop. Oni jej nabyli v dobré víře, plně v souladu s občanským zákoníkem.

Stát se za neobjasněnost případů neomlouvá nikdy, to nedává žádný smysl.

Alesh

Mícháš dvě věci dohromady. On potupně vystavil dva lidi, kteří počítač neukradli, poškodil jejich práva. Trest a omluva je zcela v pořádku.
To, že „stát“ nedokázal vypátrat skutečného zloděje s tím nelze nijak míchat dohromady s touto kauzou.
Jako s čím bych měl problém, kdyby ti dotyční byli těmi zloději, pak by omluva nebyla úplně na místě podle mě, ale tato situace nenastala.

zjentek

Ani jsem link nerozklikl, vrtěl jsem už hlavou, když o tom psali loni.

To se teď díky médiím budeme omlouvat kdejakýmu onasisovi s naším vlastnictvím před sebou? Mám v notesu kameru tak před ní asi neonanuju ne? Bože… pro někoho asi těžce komplikovaný proces.

Přesně vím, jak bych se omluvil, ani bych si to nemusel nijak důkladně připravovat, hlavně aby to bylo veřejně: Jako sorry kámo, že jsem vykřičel do celýho světa, jak honils před mým laptopem. Na celým světě rozumí česky jen stejně jen troška lidu, takže žádná velká ostuda, neboj, ale i tak sorry, fakt. Omlouvám se, Bůh s tebou, Haré Krišna – stejně ho máš malýho a doufám, že v tom porňáči nehrála tvoje máma.
Nevím, co víc za omluvu by chtěl, nebo jestli její skladbu určujje soud, nedej Bože přímo píše ten sloh. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Alesh – kdyby je nemedializoval, tak by svou věc nenašel. Co to bylo za IQ, když jim nepřišlo divné, že je plný cizích fotografií (tady porušení soukromí nikdo neřeší) i plný cizích dat (možnost jejich zneužití a způsobení škody), ani HD či systém neuvedou to továrního nastavení, tedy nad tím co to bylo zač, asi není třeba moc přemýšlet…

Alesh

Ale za to, že si ho našel se snad omlouvat nemusí, ani za to ten trest nedostal. Trest dostal za to, že vystavil nevinné, naboural se jim do soukromí.
Jinak teda koupit starší počítač a nepřeinstalovat, tomu říkám teda diletantství. 🙂

autacek

@Alesh Kdo koupí kradenou věc plnou cizích dat, alespoň z morálního hlediska, rozhodně nevinný není. Tvrdit že to nevěděl lze naprosto účelově, stej ě jako chtít ještě vydělat následné na své ostudě.

Alesh

A ty víš, jak to koupili? Že to věděli?