Avatar uživatele
autacek

Omluvili byste se? Neměl by se omluvit i náš stát, za to, že nebyl schopen ukradenou věc přes všechny indície vypátrat?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/vypatral-svuj-ukradeny-notebook-ted-se-musi-omluvit-40349546#seq_­no=1&dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.hp&dop_req_­id=apUS8i1pdgM-202102011659&­source=clanky-home

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1195 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… že se tomu divíš, to je přeci ta demokracie >>> zloděj má větší práva …
… jo, a proč by se měl dneska omlouvat stát, když se to stalo za slavných modrých ptáků a Kalouskovi TOPky, to je vidět, jakej byl za nich bordel …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Měl by se omluvit ten ajťák. Nezákonně napadl jejich soukromí. Je to jeho blbost, že si nechal ukrást laptop. Oni jej nabyli v dobré víře, plně v souladu s občanským zákoníkem.

Stát se za neobjasněnost případů neomlouvá nikdy, to nedává žádný smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Mícháš dvě věci dohromady. On potupně vystavil dva lidi, kteří počítač neukradli, poškodil jejich práva. Trest a omluva je zcela v pořádku.
To, že „stát“ nedokázal vypátrat skutečného zloděje s tím nelze nijak míchat dohromady s touto kauzou.
Jako s čím bych měl problém, kdyby ti dotyční byli těmi zloději, pak by omluva nebyla úplně na místě podle mě, ale tato situace nenastala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ani jsem link nerozklikl, vrtěl jsem už hlavou, když o tom psali loni.

To se teď díky médiím budeme omlouvat kdejakýmu onasisovi s naším vlastnictvím před sebou? Mám v notesu kameru tak před ní asi neonanuju ne? Bože… pro někoho asi těžce komplikovaný proces.

Přesně vím, jak bych se omluvil, ani bych si to nemusel nijak důkladně připravovat, hlavně aby to bylo veřejně: Jako sorry kámo, že jsem vykřičel do celýho světa, jak honils před mým laptopem. Na celým světě rozumí česky jen stejně jen troška lidu, takže žádná velká ostuda, neboj, ale i tak sorry, fakt. Omlouvám se, Bůh s tebou, Haré Krišna – stejně ho máš malýho a doufám, že v tom porňáči nehrála tvoje máma.
Nevím, co víc za omluvu by chtěl, nebo jestli její skladbu určujje soud, nedej Bože přímo píše ten sloh. (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
autacek

@Alesh – kdyby je nemedializoval, tak by svou věc nenašel. Co to bylo za IQ, když jim nepřišlo divné, že je plný cizích fotografií (tady porušení soukromí nikdo neřeší) i plný cizích dat (možnost jejich zneužití a způsobení škody), ani HD či systém neuvedou to továrního nastavení, tedy nad tím co to bylo zač, asi není třeba moc přemýšlet…

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Ale za to, že si ho našel se snad omlouvat nemusí, ani za to ten trest nedostal. Trest dostal za to, že vystavil nevinné, naboural se jim do soukromí.
Jinak teda koupit starší počítač a nepřeinstalovat, tomu říkám teda diletantství. 🙂

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@Alesh Kdo koupí kradenou věc plnou cizích dat, alespoň z morálního hlediska, rozhodně nevinný není. Tvrdit že to nevěděl lze naprosto účelově, stej ě jako chtít ještě vydělat následné na své ostudě.

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

A ty víš, jak to koupili? Že to věděli?

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek