Omezování osobní svobody

Dobrý den, bydlíme dvě cizí rodiny v jednom okále. Mladá sousedka si pořídila psa ,který štěká a vyje každý den už od rána .Její pracovní doba je od 7–17,tak jezdí už dřív do zaměstnání .Když jsem jí to říkala co dělá její pes ,že to nedělá schválně a chce se o psa starat .Já pracuji na třísměnný provoz a teď momentálně na nepřetržitej a po domluvě na noční ho odváží pryč .Prosím Vás jestli můžu v téhle věci něco udělat . Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jen doplním, že se nejedná o omezování osobní svobody, ale o přestupek proti občanskému soužití.
Omezování osobní svobody je např. to, pokud bych vás někde zavřel a nechtěl pustit.

Další odpovědi
atriplex

  1. Dohoda mezi stranami. Je to nejlevnější a nejefektivnější. Pokud to nepomůže tak
  2. Oznámení na místní úřad „přestupek proti občanskému soužití“ § 49 odst. 1, písm. c) z.č. 200/1990Sb. To už trvá déle, něco to stojí. Rozhodně tím zničíte možnost dále věc řešit dohodou. Místní úřad může majiteli psa uložit pokutu, to však neznamená, že majitel psa změní své chování. Pokud to nepomůže tak
  3. Podat žalobu u okresního soudu. To trvá nejdéle, je to nejdražší a opět vám to nezaručí, aby pes přestal štěkat. Poslední možnost:
  4. Zabít psa. Zde bych upozornil na „týrání zvířat“ – tedy pomalá bolestivá smrt a „poškození cizí věci“ – trestný čin, pokud bude mít pes hodnotu vyšší než 5.000,– Kč.

Jak vidíte, není to vůbec jednoduché a tak opět doporučuji variantu č. 1, tedy dohodu se sousedy. Pozor na možnost vzniku sousedské války ve stylu „Bartáčkovi a Novákovi“.

mojitek

Lepsi bude(pro pripad nahlaseni na urad) kdyz zacne pes opet stekat atd,tak zavolejte mestskou pilicii a at udela zapis.Zavolejte je vzdy pri tomto problemu.Pak uz jednani s uradem bude snazsi-budou mit zaznam od MP.